49117318 - startup business people group working everyday job  at modern office

Poznáte to, sedíte za stolom, bezducho sa dívate do monitora a jediné, čo tým dosiahnete, je slzenie očí a bolesť hlavy. Ale čo máte robiť, ako sa naštartovať a fungovať, keď ste takí unavení?

Dá sa to, iba je treba vedieť, ako sa nanovo naštartovať. Inšpirujte sa profesionálmi, ktorí vedia, ako zefektívniť prácu v kancelárii. Prinášame Vám 4 triky, ako byť  v práci výkonní na sto percent.

  1. Zmena postoja

Termíny, termíny a ešte raz termíny. Je ich veľa a rozhodne nepustia. Áno, prísny šéf, ktorý na Vás tlačí a zavaľuje Vás prácou, ktorú nestíhate, vie spôsobiť slušný stres. A ten vôbec nepristane pracovným výkonom ani radosti z práce, ktorú vykonávame.

Kto chce zvýšiť svoju efektivitu, mal by si uvedomiť jednu podstatnú vec. Vždy máme na výber. Ponuky kancelárií a nehnuteľností sú v súčasnosti veľké, je teda len a len na Vás, kde sa budete pracovne realizovať a kariérne rásť. Svoju produktivitu zvýšite najlepšie tak, že prevezmete kontrolu nad svojím vlastným duševným postojom. Ak si vedome vyberiete, ako budete v tej-ktorej situácii reagovať, ostanete prekvapení, nakoľko sa tým zlepší a zefektívni celá Vaša práca.

  1. Čerstvý vzduch pomáha

Aj obyčajná, niekoľkominútová prechádzka po obede okolo budovy, kde máte kancelárie, dokáže významne prispieť k obnove myšlienkových pochodov. Odborníci preto radia:  “Choďte von a pozrite sa na slnko, kým je ešte svetlo. Prechádzka vám zrýchli krvný obeh a vleje vám do žíl energiu.”

Skutočne postačí aj 15 minút na vzduchu a hneď Vám pôjde práca v kancelárii lepšie od ruky.

  1. Krátka pauzička dokáže zázraky

Prechádzka vonku je skvelá vec, no nie každý ju aj počas pracovného dňa môže zrealizovať. Ako si teda oddýchnuť, keď nevystrčíme nos z kancelárie? Dá sa to vôbec?

Pravdaže dá, podstatné je iba prísť na iné myšlienky. Aspoň na krátku chvíľu, a preto je dovolené prečítanie zaujímavého článku, takého, ktorý vôbec nesúvisí s Vašou prácou, prípadne si chvíľku popíšte s priateľmi na Facebooku a dodajte si navzájom optimizmus. Dôležité je si uvedomiť, že v momente, keď sa v práci cítite unavene alebo osamelo, je treba si na chvíľu oddýchnuť. Čas oddychu najlepšie využijete tak, že spravíte niečo, čo Vás poteší. Práve to Vás posilní a dodá Vám silu na ťažké úlohy, ktoré sa ešte behom dňa určite vyskytnú.

  1. Sústreďte sa bez vyrušovania

Či už ste doma alebo využívate kancelárie k prenájmu Košice, ak sa potrebujete sústrediť iba na jednu činnosť, prípadne chcete celkom vypnúť, v prvom rade vypnite všetky ruchy okolo Vás. A teda, pokúste sa obmedziť posielanie aj čítanie správ i sledovanie sociálnych médií. Rovnako odložte služobný mobil a celkom ideálne by bolo, ak by ste notebook aspoň na jeden deň celkom vypli a ignorovali. Maily a telefonáty počkajú, dôležité je sa sústrediť, či už na dôležitú úlohu, ktorá neznesie vyrušovanie alebo na oddych. Aj ten si totiž vyžaduje Vaše plné sústredenie.

 

Autorské právo: dotshock / 123RF Reklamní fotografie