Micelárna voda je skvelým pomocníkom pri čistení pokožky tváre. Jej veľmi jednoduché zloženie s obsahom micel nedráždi pleť a preto je micelárna voda vhodná v zásade pre akýkoľvek typ pokožky. Rovnako rozmanité však môže byť aj jej použitie. Micelárne vody sa dajú aplikovať v rámci rannej či večernej starostlivosti o pleť, dokáže ju zbaviť nečistôt, ale aj osviežiť a hydratovať.

Čistenie pleti nemusí byť zložité, namáhavé a drsné. Popravde, ani by nemalo byť. Rozhodne nie pri použití micelárnej vody. Na trhu však nájdete množstvo značiek, ktoré propagujú a predávajú na prvý pohľad totožné výrobky. Ich kvalita a zloženie však nie je rovnaké. Práve preto odporúčame používať prípravky značky Bioderma – micelárna voda a kozmetika Atoderm z produkcie Biodermy budú odpoveďou možno aj na vaše problémy s citlivou a suchou pokožkou.

Ako správne používať micelárnu vodu pri odstraňovaní make-upu

Mnoho článkov sa zmieňuje o výborných vlastnostiach micelárnej vody ako odstřanovača make-upu. Tieto články však hovoria aj o používaní jedného odličovacieho tampónu na celú tvár, prípadne o trení počas čistenia. Čo je ešte horšie, zabúdajú na čakaciu dobu. Skrátka a jasne, správny postup čistenia tváre pomocou micelárnej vody nie je veľmi známy. Ideálna metóda pritom zahŕňa 2 kroky: čistenie očí a potom pleti.

Micelárna voda: čistenie a odličovanie očí

K tomuto kroku nebudete potrebovať toner ani iné výrobky. Naneste micelárnu vodu na dva bavlnené odličovacie tampóny, umiestnite ich na zatvorené oči a nechajte pôsobiť zhruba 2 minúty. Následne ich jemne pritlačte a stiahnite tampóny z očí. Nechajte micelám čas pôsobiť a absorbovať všetky nečistoty a čiastočky make-upu, zároveň sa však vyvarujte drsného trenia.

Ak chcete odstrániť očné linky, opäť namočte tampón do micelárnej vody, opatrne pritlačte na spodné viečko a následne pretiahnite cez riasy. Tento spôsob vám pomôže očistiť oblasť očí od zostávajúcej riasenky, ktorá sa inak čistí len veľmi ťažko. Ak nemáte na tvári mnoho make-upu, môžete jednu stranu tampónu použiť pre jedno oko a druhú, čistú, pre druhé oko.

Micelárna voda: čistenie tváre

Opäť je v hre vatový tampón a micelárna voda. Naneste vodu na tampón a potom ho jemne pretiahnite cez čelo, tvár, bradu a krk. Následne môžete tampón otočiť a čistou stranou pretrieť pery. Všetky vaše pohyby by mali byť jemné, vyvarujte sa drsného trenia. Ak badáte, že vaša tvár je zvlášť mastná alebo znečistená, nechajte tampón na konkrétnom mieste pôsobiť dlhšie, zhruba jednu minútu. Aktívne micely zatiaľ vtiahnuť všetku nečistotu.

Nezabúdajte, že micelárna voda sa dá používať aj ako všestranná pomôcka pri osviežení pleti, napríklad po cvičení, na cestách, v lietadle či na miestach bez prístupu k čistej vode. Veľmi dobre na ňu reaguje aj atopická pokožka, ktorú micelárna voda rovnako hydratuje a osviežuje.