Tradičná značka MORA
Tradičná značka MORA

Kvalitný riad, ktorý môžete bezpečne používať na varenie na akejkoľvek varnej platni, sa vždy hodí. A keď je navyše taký odolný, že vďaka jeho vysokej akumulačnej schopnosti v ňom môžete variť úsporne, je to skutočná výhra. Presne taký je všestranný a dobre navrhnutý český riad KOLIMAX. Legendárna značka MORA a KOLIMAX pred časom spojili svoje sily a ponúkajú spolu dve jedinečné osemdielne súpravy riadu MORA. Skvelou správou je, že jednu z nich dostanete túto jeseň ako hodnotný darček k nákupu vybranej súpravy varnej platne, rúry a umývačky riadu MORA.

„K spojeniu síl nás neviedli podobne silné skúsenosti. Je to hlavne túžba robiť veci naplno. Spája nás však aj dlhodobá vízia: prinášať našim zákazníkom moderné a spoľahlivé výrobky, ktoré im spríjemnia život a spoločné chvíle. Tak ako to MORA robí už takmer dve storočia,“ hovorí Anna Vrbovcová, brand manažérka značky MORA.

Skvelý darček k novému varnému centru

Ak práve vyberáte nové kuchynské spotrebiče, majte sa na pozore! Kúpte si od 18. 9. 2023 do konca novembra súpravu varnej platne, vstavanej rúry a umývačky riadu MORA a ako hodnotný darček dostanete originálnu osemdielnu súpravu kvalitného riadu PROFESSIONAL v hodnote 239 EUR zadarmo.

Riad vrátane rukovätí je vyrobený z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele CrNi 18/10 – pevný plech má hrúbku 0,8 mm. Hrnce a rajnice majú hrubé trojvrstvové sendvičové dno vyrobené s vynikajúcou akumuláciou tepla. To znamená, že pri varení ušetríte: dokonale rovné dno znamená, že teplo prechádza bez strát. A vďaka zvyškovému teplu môžete ohrev ukončiť o niečo skôr a nechať jedlo „dôjsť“. Riad vrátane pokrievky možno bezpečne používať na všetkých sporákoch a varných platniach vrátane indukčných a v rúre až do 300 °C. Možno ho umývať v umývačke riadu. A vďaka praktickému dizajnu nehrozí, že pri vyberaní riadu z umývačky budú po podlahe stekať prúdy vody z rukovätí, najrôznejších záhybov a spojov.

Rukoväte riadu sa pri správnom používaní tiež nepripaľujú. Sklenená pokrievka je pre maximálnu bezpečnosť vyrobená z temperovaného bezpečnostného skla a je vybavená parným ventilom na vypúšťanie prebytočnej pary. Dômyselný tvar profilu pokrievky zaisťuje, že všetka para, ktorá sa počas varenia kondenzuje vo vnútri nádoby a na vnútornej strane pokrievky, steká späť do hrnca.

Pre jednoduchú údržbu a dokonalý vzhľad je vonkajší povrch riadu vyleštený do vysokého lesku, zatiaľ čo vnútorný povrch je trikrát jemne obrúsený, aby sa v ňom dobre varilo. Praktická je aj stupnica na vnútornej strane hrncov a rajníc na jednoduché odmeriavanie tekutín. Na spoluprácu so značkou MORA odkazuje aj vkusne vygravírované logo tejto klasickej českej značky. Maloobchodná cena je 239 EUR.

Ak milujete červenú farbu, exkluzívna osemdielna súprava COMFORT RED z limitovanej edície so špeciálnou odolnou povrchovou úpravou CERALON na vonkajšom povrchu je pre vás ako stvorená. Táto súprava riadu je tiež vyrobená z kvalitnej chirurgickej nehrdzavejúcej ocele CrNi 18/10, má silné trojvrstvové sendvičové dno, stupnicu a rukoväte, ktoré sa nepripaľujú a odolávajú teplotám do 150 °C. Riad je vhodný na akýkoľvek sporák, varnú platňu aj do umývačky riadu. Dokonca aj táto výrazne farebná súprava nesie podpis spoločnej spolupráce oboch výrobcov – na vnútornom dne panvice a hrncov je decentne gravírované logo legendárnej značky MORA. Táto súprava stojí 259 EUR a možno ju zakúpiť na webovej stránke mora.sk.

www.mora.sk