kacelarie 2

K tomu, aby zamestnanci vyprodukovali kus kvalitnej práce, ich nestimuluje len vyšší plat, ale tiež pracovné prostredie. Niekto sa cíti dobre za čistým stolom a niekto má rad chaos. Každý má však rád nádherne vybavenú kanceláriu, ktorá im umožní pracovať na maximum počas celého dňa. Office centrum by malo byť v dnešnej dobe zariadené moderne a tiež tak, aby sa každému pracovalo pohodlne.

Vzhľad kancelárie

Pochopiteľne, že nesmierne záleží na samotnom vzhľade vašej kancelárie. Tá by mala byť farebne skombinovaná, no vyvarujte sa príliš žiarivým farbám, ktoré by vás počas práce mohli rozptyľovať. Nebojte sa však oživiť interiér farebnými doplnkami v podobe rôznych boxov, kartónov či písacích potrieb.

Komunita

Je nesmierne dôležité, aby zamestnanci, ktorí pôsobia v jednej kancelárií spoločne, medzi sebou vychádzali a rozumeli si. Je potrebné budovať medzi nimi komunitu, nebáť sa riešiť problémy nahlas a občas i zariskovať.

Pozorujte

K úspešne vybudovanej komunite prispejete i tým, že budete sledovať chovanie vašich kolegov. Pozorujte to, či sú spokojní so svojim pracovným stolom, či pohodlne sedia a nič im nechýba. Ak by ste našli nejaký nedostatok, ihneď sa ho snažte vyriešiť!

Mestské zóny

Pokojne sa nechajte inšpirovať tzv. mestskými zónami. Mnoho firiem je presvedčených, že ich neodmysliteľnou súčasťou by mala byť kuchynka. Niekedy je správne oznámiť svojim kolegom niečo dôležité práve na takomto mieste, čo môže pôsobiť uvoľneným dojmom. Veď denno-denne sa rodiny stretávajú práve v kuchyni.

Vlastný priestor

Niet nad svoj vlastný priestor, no nie? Každý má rád svoje súkromie, kde môže pokojne pracovať a sústrediť sa na danú činnosť. Vašu zónu si môžete oddeliť napríklad vašou obľúbenou hračkou z detstva či vlastne vyrobeným predmetom.

Kancelársky šum

Možno ste si všimli, že ak je v miestnosti, resp. v kancelárií viacero osôb naraz, zrazu začnú rozprávať o niečo tichšie. Je to vcelku logické, no pokiaľ by ste sa správali presne opačne, teda začali sa rozprávať medzi sebou nahlas, atmosféra bude zrazu úplne iná!

Jeden pracovný stôl

Vo väčšine firiem má každý zamestnanec svoj vlastný pracovný stôl. Bohužiaľ to je v mnohých prípadoch zbytočné, keďže veľa krát sú zamestnanci skôr na cestách ako „v kancli“, čiže pokojne sa nebojte siahnuť po jednom väčšom stole a zvyšné peniaze investovať do niečoho iného.

Hry

V mnohých firmách sa nájdu rôzne spoločenské hry, ktoré pomôžu uvoľniť napätie napríklad pred pracovným pohovorom alebo pred dôležitým rokovaním. Niektoré hry majú dokonca pozitívne účinky na duševné, ale i fyzické zdravie človeka, tak prečo si aspoň raz za čas nezarelaxovať aj v práci?

Kreativita

Niet nad svoje vlastne vyrobené poháre na kávu či zošity. Môže to pôsobiť milým dojmom, tak prečo nepotešiť kolegov niečím originálnym? Vyskúšajte pri najbližšej porade každému zo zamestnancov položiť na stôl papier s ceruzkou a nechajte ich tvoriť!

Nenáhlite sa

Samozrejme, že ako každá firma, tak aj vy chcete mať všetko zariadené čo najskôr. Netreba sa však nikam náhliť a radšej všetko robte postupne. Všetko si poriadne premyslite a zvážte, kde sa oplatí investovať a kde naopak až tak nie.

Sústreďte sa

V každom podniku by mal byť akýsi „kútik“, kde si môže ktokoľvek len tak oddýchnuť, premýšľať či riešiť pracovný problém. Je to priestor, ktorý umožňuje každému pracovať samostatne a v súkromí. Kancelárie a sklady v Bratislave spĺňajú všetky kritéria, ktoré vám a vašim kolegom umožnia pracovať po celý čas naplno, v príjemnej atmosfére a v plne vybavených kanceláriách. Moderný dizajn, nádherne farby a prepracované detaily sú dôvody, prečo si vybrať miesto pre vašu prácu práve tu!