Aké by to bolo leto bez záhradnej párty! Konečne sa môžeme opäť stretnúť s priateľmi, dať si drink a niečo dobré pod zub. Tak pripravte záhradu alebo terasu, poháre, pár kvalitných surovín a ide sa na vec! Aby bolo všetko perfektné, zapojte do akcie nielen gril, ale aj rýchly výrobník dokonalých kociek ľadu a prenosnú varnú platňu, ktorá vám pomôže pripraviť chutné prílohy.

Čím začať? No predsa prípitkom! A žiadny drink ani letná domáca limonáda sa nezaobídu bez kociek ľadu. Áno, môžete si vyrobiť niekoľko kociek v plastovej forme v mrazničke, ale chce to čas. A tiež priestor v mrazničke, pretože voda, ako vieme, tečie z kopca. Takže keď máte v mrazničke vrecká a misky s jedlom, často je ťažké nájsť rovné miesto, aby ste nevyliali vodu, ktorá zostala, kým ste sa dostali od umývadla k mrazničke.

Keď budete vyberať výrobník ľadu, mal by byť rýchly – napríklad Gorenje IMC1200B dokáže vyrobiť úhľadné, extra veľké kocky ľadu len za skvelých 9 minút. Za deň dokáže vyrobiť až 12 kg ľadových kociek veľkosti XXL, takže sa hodí nielen na naozaj veľké párty, ale aj do kancelárie alebo menších podnikov.

Nepodceňte ani vzhľad výsledných kociek ľadu. Ideálne sú úhľadne tvarované, rovnomerné kocky ľadu, ktoré sú priezračné, pretože, ruku na srdce, len priehľadné kocky vyzerajú v nápoji naozaj dobre.

A mal by mať dostatočný objem. Napríklad spomínaný Gorenje IMC1200B má nádobu s objemom až 2,2 litra vody. Aby ste mali zakaždým dokonalý prehľad, prístroj je vybavený indikátorom vodnej hladiny a indikátorom úrovne ľadu, priehľadné veko navyše umožňuje jednoduchú vizuálnu kontrolu celého výrobného procesu. Celé dobrodružstvo tak môžete sledovať v priamom prenose. Odporúčaná cena kompaktného prístroja s moderným, elegantným dizajnom je 215 EUR.

Na záhradu alebo terasu, ale aj na chatu alebo kempovanie sa hodí prenosná indukčná varná platňa, ktorú možno pripojiť k bežnej 230 V elektrickej sieti. Ultratenký indukčný varič Gorenje ICE2000SP má výšku len 45 mm a pripravíte na ňom akúkoľvek polievku, prílohu alebo jedlo z jedného hrnca.

Pomocou jednoduchého displeja s praktickým posuvným ovládaním môžete nastaviť osem stupňov výkonu s požadovanou teplotou od 60 °C do 240 °C. Čas varenia je možné nastaviť až na 180 minút. Po uplynutí času sa varná platňa vypne a zaznie alarm. Stojí 89,90 EUR.

https://sk.gorenje.com