Mnoho rodičov má strach zadovážiť pre svoje ratolesti poschodovú posteľ, obzvlášť ak sú ich „detúrence“ príliš hyperaktívne, a teda existuje vysoké riziko úrazu. Avšak, nie každý si môže dovoliť umiestnenie dvoch samostatných postelí do detskej izby, a práve tu môže nastať dilema: „Dám prednosť poschodovej posteli a budem dúfať v to, že nedôjde k úrazu alebo radšej deťom „ukrojím“ z priestoru a zadovážim dve samostatné postele?“

Zabudnite na nebezpečný rebrík, ten je už minulosťou!

V ponuke detského nábytku nájdete v prvom rade poschodové postele, ktoré sú však dnes niekoľkonásobne bezpečnejšie ako kedysi. Pohodlné schodíky namiesto rebríku, prepracované bezpečnostné prvky okolo vrchnej i spodnej postele či kvalitná konštrukcia, ktorá je zárukou stability, sú len niektoré z dôvodov, prečo sa nemusíte báť siahnuť po poschodovej posteli, pokojne aj pre tých najmenších.

Rozťahovacia posteľ s úložným priestorom

Nemusíte však výhradne zakúpiť poschodovú posteľ, veď aj rozťahovacia posteľ zaznamenáva za posledné roky mimoriadny úspech a koniec koncov, niet sa čomu čudovať. Dnes môžeme postele s prístelkou a úložným priestorom nájsť v mnohých odtieňoch a dizajnoch, čiže je len na vás, aký štýl uprednostníte. Vo väčšine prípadov je rozmer prístelky v rovnakom rozmere ako vedľajšie, resp. vrchné lôžko, najčastejšie 90 cm x 200 cm.

Vyberte si zo širokej ponuky nielen detských postelí

Ponuka postelí je v dnešnej dobe skutočne bohatá a týka sa to i množstva výberu odtieňov, materiálov či samotnej konštrukcie. Pre milovníkov jednoduchého štýlu sú vhodné rozťahovacie postele z masívu, naopak, pre všetkých tých, ktorí si zakladajú na aktuálnych trendoch, sú skvelou voľbou postele z kovu, ktoré sú neprehliadateľným prvkom nejednej izby! Tak čo poviete, dáte prednosť poschodovej posteli, ktorá má svoje jedinečné čaro alebo radšej zvolíte rozťahovaciu posteľ určenú nielen pre deti, ale i dospelých?