Radíte sa k majiteľom SUV auta a nie ste si naistom, aké snehové reťaze sú pre vaše vozidlo vhodné? Pokračujte v čítaní a dozviete sa nielen ako si vybrať primerané snehové reťaze, ale aj kde si ich môžete zadovážiť.

V honbe za ideálnymi snehovými reťazami

V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že snehové reťaze na offroad, teda určené pre vozidlá kategórie SUV, by sa mali vyznačovať maximálnou odolnosťou, zahustením a čo najdlhšou životnosťou a to aj v prípade náročného terénu. Za ten možno považovať tak lesný či vysokohorský povrch, ako aj neudržiavanú vozovku, ktorá sa vyznačuje množstvom nerovností. Znakom kvalitných snehových reťazí je taktiež spoľahlivosť zabezpečujúca ničím nerušenú a čo najbezpečnejšiu jazdu.

Pokiaľ hľadáte snehové reťaze od špecialistu v tejto oblasti, stavte na spoločnosť Pneumatiky.sk, ktorej odbornosť a bohaté skúsenosti so svetom pneumatík sú zárukou kvalitného servisu. V jej ponuke nájdete najväčší výber snehových reťazí pre akýkoľvek druh vozidla, pričom všetky reťaze sú skladom a tým pádom sa vám dostanú do rúk raz – dva.

Čo ďalšie možno pre SUV auto 4×4 zvážiť

Popri klasických snehových reťaziach sú v poslednej dobe čoraz populárnejším riešením pre zimné pneumatiky tiež takzvané autoponožky teda látkové reťaze, s použitím ktorých je zabezpečená vyššia priľnavosť pneumatiky s vozovkou prostredníctvom nasávania mokrého materiálu, ako napríklad snehu zmiešaného s dažďom. Inštalácia autoponožiek je v zásade jednoduchšia a vyžaduje si menej času, majte však na pamäti, že nie sú vhodné pre použitie v hlbšom snehu a nemali by ste s nimi šoférovať príliš rýchlo, nakoľko to nie je bezpečné a pri podobnom používaní sa životnosť vašej autoponožky znižuje.

K SUV autám v mnohých prípadoch náležia tiež praktické plechové disky, pre ktoré je charakteristická výhodná cena, jednoduchá údržba a kvalitné spracovanie z dielne popredných výrobcov európskej úrovne.