Domáca pizza ako od pravého Taliana
Domáca pizza ako od pravého Taliana

Pizza nie je len chutné jedlo. Je to malý zázrak, ktorý si získal srdcia malých aj veľkých na celom svete. Dokonalú taliansku pizzu ako z kamennej pece si môžete pripraviť na tisíc spôsobov aj doma – potrebujete len kvalitné suroviny a rúru, ktorá sa dokáže bleskovo zohriať na naozaj vysokú teplotu a má tvar, aký z kamnnej pece vychádza.

Nie je veľa jedál, ktoré si získali takú veľkú popularitu. Či už je to pizza pripravená s čerstvou zeleninou, ručne vyrábanými syrmi alebo lahôdkami z mäsa, spĺňa aj požiadavky zdravého životného štýlu. Je ideálna na večer s priateľmi, ako aj na rodinné stretnutie alebo večeru vo dvojici.

Prineste si taliansku klasiku do pohodlia domova

Príprava domácej pizze je radosť. Len si predstavte vôňu čerstvo vymieseného cesta, škvŕkanie cibule a ďalších ingrediencií pri príprave čerstvej omáčky na sporáku a dychtivé čakanie na to, až rúra premení ingrediencie na majstrovské dielo.

Všetko sa to začína nákupom kvalitných surovín, pokračuje prípravou a rozvaľkaním cesta na správnu hrúbku, aby ste nakoniec korunovali svoje dielo správnou omáčkou a prísadami, ktoré pridáte na vrch.

Skutočné kúzlo sa však odohráva v rúre, ktorá by mala byť horúca ako peklo. Predtým, ako pripravenú pizzu starostlivo prenesiete na plech pomocou špeciálnej stierky, musíte rúru spolu s kameňom na pečenie pizze alebo plechom predhriať na najvyššiu teplotu – ideálne 300 °C. Okrúhly zázrak bude hotový za niekoľko minút. To, že je pizza hotová, spoznáte podľa fantastickej vône; keď sa na okraji pizze začnú tvoriť malé tmavé pľuzgiere, je čas predstaviť ju svetu. Vyberte ju z rúry a ešte horúcu ju nakrájajte veľmi ostrým radielkom.

V akej rúre pripravíte pizzu ako od pravého Taliana?

Napríklad rúry Gorenje Optibake majú naozaj vysoký rozsah teplôt s extra rýchlym predhrievaním a špeciálnu funkciu Pizza. Rúra sama nastaví teplotu pečenia na 300 °C a tiež ideálnu kombináciu ohrevu a prúdenia vzduchu, aby bola vaša pizza, focaccia alebo aj chlebové placky a iné pochúťky z extra jemnej pšeničnej múky dokonale upečené. V skutočnosti SA TO urobí celkom samo. A to je určite to, čo ste si veľakrát želali – aby sa o všetko postaral čo najlepšie niekto iný.

Tvar inšpirovaný tradičnou pecou

Rovnako dôležitý pre chuť pizze je však aj tvar rúry, ktorý ovplyvňuje rovnomernú cirkuláciu vzduchu. Rúry Gorenje sú inšpirované tradičnými kamennými pecami s klenutým stropom. Vďaka tomu horúci vzduch dokonale a rovnomerne prúdi okolo celého pokrmu, ktorý sa pečie rovnako dobre a rýchlo zo všetkých strán bez toho, aby ste museli otáčať horúci plech. “Tvar rúry HomeMade bol pre novú generáciu rúr Gorenje OptiBake prepracovaný a prúdenie vzduchu je ešte rovnomernejšie vďaka novému dizajnu vykurovacieho telesa a novému umiestneniu vetracích otvorov,” vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky Gorenje.

Takže – dajte rozohrejte rúru, pripravte suroviny a vydajte sa na chutné dobrodružstvo. V priebehu niekoľkých minút môžete doma servírovať najlepšiu taliansku pizzu v meste!

Tip na výkonnú a všestrannú rúru OptiBake

Inteligentná XXL rúra Gorenje BPSAX6747A08BGWI má 22 automatických programov vrátane parných pre najobľúbenejšie pokrmy, teplotnú sondu a dokáže piecť s presnosťou na jeden stupeň od 30 °C do 300 °C. Má patentovaný, inovovaný klenutý vnútorný priestor inšpirovaný starými kamennými pecami, ktorý spolu s cirkuláciou vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionálne rovnomerné pečenie a prípravu pokrmov až na piatich úrovniach naraz. Má tiež jedinečnú funkciu pečenia v dvoch alebo troch krokoch, pri ktorej na začiatku nastavíte spôsob ohrevu, teplotu a čas a ostatné necháte na rúre. K dispozícii je aj program na teplovzdušné fritovanie bez tuku, automatické pečenie mäsa so sondou, pomalé pečenie, pečenie mrazených jedál alebo šetrné rozmrazovanie, ohrievanie tanierov a mnoho ďalších. Ku komfortu prispieva postupné tlmené otváranie a zatváranie dvierok rúry a teleskopické výsuvy na dvoch úrovniach. Praktické je aj automatické čistenie vnútorného priestoru z extra odolného smaltu bez použitia chemikálií pomocou pyrolýzy. Súčasťou príslušenstva je aj perforovaný plech na teplovzdušné fritovanie alebo grilovanie. Rúru s wifi možno ovládať pomocou gombíkov a LED displeja, ako aj prostredníctvom telefónu alebo tabletu a aplikácie ConnectLife aj na diaľku. Stojí 799 EUR.

sk.gorenje.com