Zriaďujete priemyselné parky a zabezpečujete plynulé otáčky trojfázových elektromotorov? Frekvenčný menič X 550 je učený práve pre vás.

Meniče sú určené na bezstratovú reguláciu otáčok. Majú stredne náročné aplikácie, kde je vyžadovaná odolnosť proti striekajúcej vode. Frekvenčné meniče X 550 na stránke frekvencnemenice.sk majú integrovaný systém EMC filter. Okrem integrovaného systému majú PID reguláciu, MODBUS, zabudované 2 časovače a samozrejme mnoho ochranných funkcií. Majú funkciu spánku, straty vody v systéme a mnohé ďalšie. V nasledujúcich vetách vám uvedieme funkcie frekvenčného meniča X 550. Frekvenčný menič napájame jednofázovým napätím 1×230 V AC.

Rozsah výstupnej frekvencie je 0 až 400 Hz. Elektromotor je možné zosilniť funkciou točivého momentu až o 20 percent. Frekvenčný menič X 550 je vhodný pre riadenie asynchrónnych motorov. RS 485 MODBUS je fyzické rozhranie, ktoré je sériovo zabudované vo frekvenčnom meniči. Rozhranie, ktoré poskytuje MODBUS RTU je komunikačná aplikácia. Frekvenčný menič má zvýšené krytie IP 65. Môžeme ho okamžite zastaviť, pomocou bezpečnostnej funkcie EMS. Menič má tiež funkciu pripojenia PTC ochrany. Pozostáva zo zabudovaného PLC, PID, AVR, ale aj dvoch počítadiel a iných ďalších funkcií. Má 24 V.

Štyri alebo šesť vstupov sú integrované do meniča, ale frekvenčný menič má aj jeden analógový vstup 0-10 V. Nezabudnime na dve multifunkčné reléové výstupy, ktoré sú tiež súčasťou meniča. Modely frekvenčných meničov so dodávané so zapojeným napájacím káblom, ale aj s koncovkou s v poslednom rade so zapojeným výstupným káblom.

Na našej stránke frekvencnemenice.sk nájdete pestré ponuky, samozrejme podľa vlastného výberu.