Hliníkové okná a dvere sú v dnešnej dobe čoraz viac obľúbenejšie a niet sa čomu čudovať. Ukázalo sa, že medzi ich hlavné prednosti patrí predovšetkým trvanlivosť, sila a použiteľnosť. Vďaka práškovému náterovému materiálu však môžu byť ľahko natreté v rôznych farbách podľa výberu zákazníka, čiže ani v tomto prípade sa fantázii medze nekladú.

Top materiál v stavebníctve – hliník

Hliník patrí medzi top materiály vo svete stavebníctva, keďže vyniká prvotriednou odolnosťou, životnosťou, ktorá sa môže vyšplhať na niekoľko desiatok rokov a zároveň vás očaria nadčasovým dizajnom, ktorý je skutočne neprehliadnuteľný. Hliníkové okná sú súčasťou nielen administratívnych budov, ale tiež rodinných domov, v ktorých sa kladie dôraz na bezpečnosť.

Výhody inštalácie hliníkových okien a dverí, ktoré sú bezkonkurenčné

Odolnosť: Väčšina ostatných materiálov má chybu. Drevo hnije, sklo sa zlomí, ale hliník v porovnaní s inými materiálmi je v tomto aspekte najlepší.

Nízka údržba: Hliníkové dvere i okná sú obľúbené kvôli nízkej údržbe. Postačí vám utierka, čistá voda a môžete sa „pustiť“ do údržby. Nezabudnite na škáry či parapety, keďže na týchto miestach sa usádza najviac nečistôt z vonkajšieho prostredia.

Teplo: V minulosti neboli hliníkové okná obľúbené kvôli tomu, že cez ne prenikal chladný vzduch z exteriéru. V kombinácii s dvojitým sklom môžu byť vaše okná energeticky účinnejšie, ba dokonca môžete ušetriť ročne náklady za energie.

Moderný vzhľad: Nadčasový vzhľad hliníkových okien a dverí stojí rozhodne za to! Hodia sa do moderných domácností, ale taktiež komerčných objektov, ktoré majú pôsobiť reprezentatívne.

Bezpečnosť:  Hliníkové vchodové dvere cena je síce vyššia, no poskytujú vysokú bezpečnosť voči neželanej návšteve, čo ocenia najmä ľudia žijúci v mestách.