Vysoké teploty a pražiace slnko nesvedčia ľuďom ani ich matracom. Spýtali sme sa preto dvoch odborníkov, ako svoju spálňu a najmä posteľ pripraviť na horúce letné noci.

Young Girl Jumping On Her Bed

Teplota v spálni by nemala presiahnuť 20 °C, v lete to ale môže byť problém. Akonáhle sa totiž ortuť teplomera dostane vyššie, nemôžeme zaspať a keď sa nám to podarí, zo spánku sa často budíme. Teplé noci a hlboký spánok skrátka nejdú dohromady.

Aby ste v lete nemali zo spálne saunu, musíte prijať pár základných opatrení:

  • Vetrajte len ráno a večer, cez deň nechajte okná zatvorené.
  • Po zotmení vetrajte len so zhasnutými svetlami alebo so sieťou proti hmyzu v okne.
  • Cez deň nechajte stiahnuté žalúzie alebo zatiahnuté závesy.

Ak nechávate cez noc otvorené okno, zvážte nákup štupľov do uší. Ticho a tma sú totiž pre zdravý spánok rovnako dôležité ako teplota.

Matrac musí dýchať

Na leto schovajte perinu a oblečte si ľahkú prikrývku alebo deku. Môžete tiež spať len pod plachtou alebo samotnými obliečkami. Obliečky by mali byť z priedušných prírodných materiálov rovnako ako pyžamo.

Pri vyšších teplotách sa každý viac potí a je preto nutné, aby ste ráno zložili prikrývku z postele. Umožníte tak matracom, aby preschli a neusadzovali sa v nich roztoče – tým sa totiž extrémne darí vo vlhkom a teplom prostredí.

Ideálny matrac vám odporučia doktori

Priedušnosť je jeden z hlavných faktorov pri výbere matraca, nemali by ste ale zabúdať ani na ďalšie. S výberom vám pomôžu Dr. Sleep a Dr. Spánok, dvaja odborníci na zdravý spánok.

Vo svojej jednoduchej mobilnej aplikácii alebo na informačnom kiosku v obchode sa vás opýtajú na niekoľko otázok a na základe odpovedí vám odporučia matrace na mieru. Budete tak mať istotu, že bezchybne zodpovedajú vašim požiadavkám a sami uvidíte, že sa rozlámané rána čoskoro stanú minulosťou.