Indukčné varné platne sú skvelým pomocníkom – sú rýchle, presné a spomedzi všetkých typov varných platní sú najúspornejšie. Sú tiež flexibilné – dokážu sa prispôsobiť nielen rôznym veľkostiam riadu, ale niektoré z nich aj rôznym životným štýlom. Ak ste v neustálom zhone, aby ste zvládli prácu, deti a domácnosť, asi už nechcete zažívať ďalšie drámy v kuchyni. Zjednodušte si život s varnými platňami, ktoré sú nielen krásne a inteligentné, ale predovšetkým navrhnuté tak, aby vám zlepšili život.

Ovládajte s prehľadom

Nie je nič divné na tom, že namiesto hodinového státia v kuchyni si radšej zacvičíte alebo pozriete film. Aby ste svoj čas využili skutočne tak, ako potrebujete, je vhodné, aby pomocníci v domácnosti slúžili vám, a nie naopak.

Hoci indukčné varné platne vyzerajú rovnako, boli by ste prekvapení, ako veľmi sa líšia už len ovládaním. Buďte nekompromisní. Indukčná varná platňa by sa mala ovládať jednoducho a intuitívne. Veľmi pomôže tzv. posuvník, ktorý presne vedie váš prst po indukčnej platni, aj keď sa ponáhľate.

Viac miesta na varenie

Niekedy je potrebné variť vo veľkej nádobe alebo grilovať pre väčšiu spoločnosť na liatinovej doske. Vtedy sa hodí funkcia AreaFlex. Spája dve varné zóny umiestnené za sebou na rovnakej strane varnej platne do jednej veľkej. Získate tým skutočne komfortnú varnú plochu s rovnakou teplotou, na ktorej sa jedlo pripraví rovnomerne.

Platne s vysokým IQ

Niektoré indukčné varné platne, ako napríklad Gorenje IS646BG, majú inteligentné IQ funkcie pre tie najbežnejšie kuchárske postupy. Napríklad pomalé varenie pod bodom varu alebo expresné varenie veľkého množstva vody bez toho, aby vriaca voda striekala všade okolo. Alebo udržiavanie jedla v teple, kým k stolu neprídu poslední oneskorenci.

Ak chcete urobiť dojem na svojich hostí, spomínaná varná platňa má aj špeciálnu funkciu IQgrill na grilovanie podľa chuti a bez pripálenia. Chcete veľmi šťavnatý, stredne alebo silno prepečený steak? Položte grilovaciu dosku na varnú platňu – tá automaticky rozpozná polohu dosky a aktivuje spojenú varnú plochu. Zapnite a počkajte; varná platňa pípne, keď bude doska správne rozohriata. Pridajte niekoľko kvapiek oleja a dobroty, ktoré chcete pripraviť pre návštevu alebo rodinu. Špeciálne senzory zabezpečia dokonalý výsledok presne podľa želania.

Už žiadne rozvarené cestoviny

Stáva sa vám, že cestoviny príliš často rozvaríte? Indukčné varné platne Gorenje majú časového asistenta. Stačí nastaviť čas (až na 99 minút) a varná platňa sa po uplynutí požadovaného času sama vypne. Pípnutie signalizuje, že jedlo je pripravené. Časovač tiež sleduje, ako dlho už varíte.

Máte radi vajíčka namäkko alebo na hniličku? Stáva sa vám, že zabudnete sledovať čas a namiesto pochúťky s tekutým sladkým žĺtkom vytiahnete vajíčka natvrdo? Minútka dokáže sledovať čas za vás. Po jeho uplynutí sa ozve špeciálny zvuk a vtedy viete, že je čas platňu vypnúť. Táto funkcia nie je totiž prepojená s varnými zónami. Slúži napríklad aj ako upozornenie, že je čas vybrať vrecúško čaju zo šálky.

Tip na platňu Gorenje IS646BG a nadštandardne veľkú Gorenje IS846BG

Indukčná varná platňa Gorenje IS646BG so šírkou 60 cm a štyrmi platňami myslí pri príprave jedla za vás. Má automatické programy. Automatický program IQgrill ponúka štyri úrovne prepečenia pokrmov s minimálnym množstvom tuku a zároveň zabraňuje tomu, aby sa jedlo pripálilo. Automatický program IQsimmer je vhodný na pokrmy, ktoré vyžadujú dlhší čas varenia pri nižšej konštantnej teplote, ako je napríklad ryža alebo guľáš. Funkcia SoftMelt sa používa na jemné rozpúšťanie čokolády pri teplote 42 °C bez pripálenia. Máte navarené, ale stále čakáte na oneskorencov? Aktiváciou funkcie StayWarm udržíte stabilnú teplotu varnej zóny na 70 °C. Ak chcete variť vo väčších hrncoch alebo panviciach, môžete spojiť dve vertikálne varné zóny do jednej veľkej. Varná platňa sa ovláda jednoducho dotykom, pričom prst presne vedie vyfrézovaná drážka posuvníka. Stojí 539 EUR. K dispozícii je aj v nadštandardnej šírke 80 cm pre ešte väčšie pohodlie pri varení – model Gorenje IS846BG stojí 619 EUR.

 

https://sk.gorenje.com/