Chcete si konečne splniť svoj celoživotný automobilový sen bez toho, aby ste museli dlhé roky tvrdo šetriť? Dnes to máte naozaj jednoduché.

Ste dospelý človek, každý deň chodíte do práce, máte ženu, deti, byt, hypotéku, svokru a iné životné problémy. Možno si hovoríte že ste s takýmto životom spokojný, ale povedzme si narovinu, je to naozaj tak? Podarilo sa vám splniť si svoje tajné životné sny? Asi nie. Vravíte si – „veď s takýmito záväzkami by som ich aj tak nemohol uskutočniť…“ Jasné že by ste mohli. Vezmime si napríklad taký základný sen každého chlapa – rýchle, luxusné, reprezentatívne auto, ideálne také, ktorého obrázok sme mali ako malí hrdo vyvesený nad posteľou. Každý máme iné auto snov, ale všetky majú jedno spoločné – vysokú cenu. Je teda nepredstaviteľné si na neho našetriť. Alebo nie?

Však máme leasing, spotrebné úvery…

To teda máme, ale je to naozaj ideálny spôsob financovania auta? Určite áno. Je to ideálny spôsob, ako si dopriať svoj sen ihneď, bez dlhého šetriaceho procesu. Splátky si prispôsobíte tak, že vám budú vyhovovať, jazdíte na novom aute svojich snov, nakoniec síce zaplatíte o niečo viac vo forme úroku, ale to nie je až taký problém. Predsa si plníme svoje sny… Ale je tu viac problémov. Napríklad spotrebný úver je zvyčajne obmedzený na nejakú nie veľmi vysokú maximálnu čiastku, ktorú si môžete požičať. Takže ak vašim autom snov nie je Octavia 2.0 TDI tak si sny veľmi nesplníte… Leasing tak môže byť ideálnym riešením, ale predsa len, nie je.

Keď sa nemusíte o nič starať

Áno, pri leasingu získate auto, každý mesiac platíte splátky, ale auto je kompletne vo vašich rukách, čo znamená že sa musíte o neho starať. Pokiaľ ste zarytý petrolhead tak vás to samozrejme teší, ale pre bežného spotrebiteľa je servisovanie a bežná starostlivosť o auto nie veľmi lacnou a zaujímavou záležitosťou. A tu prichádza na rad operatívny leasing. Ide o prenájom auta, pri ktorom platíte splátky ako pri normálnom leasingu, na aute jazdíte ako pri normálnom leasingu, ale odpadá vám starosť so starostlivosťou o auto, ktorú preberá na svoje plecia leasingová spoločnosť. Takúto výhodnú službu ponúka napríklad spoločnosť Hertzlease. Po pár klikoch na internetovej stránke dostanete ponuku na svoje vysnívané vozidlo. Či už si plníte svoje sny, alebo jednoducho zabezpečujete svoju firemnú flotilu a nechcete sa zaoberať starostlivosťou o auto, toto je riešenie. Nestarajte sa, jazdite!