Učíme sa celý život. Od samotného narodenia. Naučíme sa rozprávať, chodiť, jesť. Mnohé veci, ktoré sa naučíme, si ani neuvedomujeme. Nevnímame to ako učenie. Jednoducho to vieme. Prejdeme základnou školou, strednou školou, niektorí vysokou školou a radi by sme si vydýchli. Oddýchli si od učenia. Lenže nastúpime do zamestnania. Tu sa tiež musíme zaučiť, dobehnúť ostatných. A tak sa učíme znova.

Dnešná doba je veľmi rýchla. Prichádzajú nové technológie, postupy. Všetko sa to pomaly dostáva aj do bežného života. Čo sme si nevedeli predstaviť pred dvadsiatimi rokmi, je zrazu tu. A my to musíme zvládnuť. Niektorí skôr, iní neskôr. Mnohí majú z toho strach a obavy.Vždy máme strach z neznámeho. Určite to poznáte a zažili ste podobnú situáciu. A nielen v zamestnaní. Dobrovoľne sa naučíme nový recept alebo postup pri výrobe drevenej lavičky. Naučiť sa dá všetko. Dôležité je chcieť. Avšak prichádzajú momenty, keď sa učiť jednoducho musíme. Pri nezvládnutí náporu môžem prísť aj o prácu, alebo naopak, novú získať. Dôležité je sa nebáť.

V súčasnosti je veľa možností, ako sa učiť. Nemusíme pritom fyzicky navštevovať nejakú školu alebo kurz. Možno by sme na to ani nemali čas. Výdobytky dnešnej techniky nám ponúkajú mnoho riešení. Zamestnávatelia ich čoraz viac využívajú. Vzdelávanie zamestnancov sa dá zariadiť aj efektívnejšie ako ich posielať na drahé kurzy a školenia.

Je tu možnosť e-learningu alebo online vzdelávania. Výhodou je, že si z množstva informácií môžeme vyberať len tie najdôležitejšie. A môžeme sa vzdelávať rýchlo, efektívne a spoľahlivo. Dokonca ušetríte vedľajšie náklady. Tak prečo to nevyužiť?

Vieme, že osobný kontakt nenahradí nič ostatné. Vo vzdelávaní je to mnohokrát prínosom. Nemáme trému, stres. Všetko robíme v pokoji pri počítači. Odbúravajú sa náklady na cestovanie. Šetríme svoj čas, ktorý môžeme využiť zábavnejším spôsobom. Nemusíme sa upravovať, obliekať, pripravovať. Určite ste to už niekedy vyskúšali. Pozerali ste na youtube rôzne pracovné postupy, ktoré ste potrebovali doma. Ak ste niečomu nerozumeli, mohli ste sa k tomu viackrát vrátiť. Takže nejaké skúsenosti už máte. Nemusíte sa báť, že to nezvládnete. Tak do toho, priatelia.