Grilovanie je niečo ako odmena. Keď sa všade okolo nás začne šíriť vôňa grilovanej zeleniny a mäsa, vieme s istotou: nastala najlepšia časť roka. Že už máte chuť? Stačí si kúpiť kvalitnú zeleninu, dobré mäso od farmára alebo, pre tých, ktorí milujú morské plody, napríklad pár veľkých kreviet a rozpáliť gril. Úplne postačí výkonný kontaktný gril, ktorý môžete pokojne používať po celý rok v interiéri a v lete na terase alebo balkóne.

V porovnaní s klasickým grilom na drevené uhlie alebo plynovým grilom má elektrický kontaktný gril mnoho výhod. Predovšetkým ponúka zdravší spôsob prípravy jedla. Môžete grilovať bez tuku a šťavy, uvoľnené z mäsa alebo rýb, sa zhromažďujú v nádobke namiesto toho, aby kvapkali do plameňov a vytvárali škodlivé zlúčeniny a nepríjemný dym.

Môžete tiež oveľa presnejšie regulovať teplotu. Ak si však chcete veci ešte viac zjednodušiť, existujú aj inteligentné grily. „Napríklad kontaktný gril Gorenje GCG2100S so siedmimi prednastavenými automatickými programami dokáže odhadnúť hrúbku mäsa za päť sekúnd, pričom zohľadňuje aj uhol medzi mäsom a grilom. Podľa toho sám nastaví optimálny čas pečenia, ktoré prebieha rovnomerne po celej ploche. Na záver vás upozorní zvukový signál,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky Gorenje.

Vlastne „SA TO“ urobí tak nejako samo. Zdravo, bez spálených alebo nedopečených pokrmov a bez zbytočného otvárania veka. Každé otvorenie totiž znamená veľkú stratu teploty, šťava z mäsa vytečie a už to nikdy nie je ono.

A čo ak je vás veľa a máte veľa dobrôt? Kompaktný gril môžete roztvoriť ako knihu a zdvojnásobiť tak grilovaciu plochu. Vytvoríte si tak otvorený gril.

Ďalšou dobrou správou je, že grilovanie si môžete vychutnať, aj keď nemáte veľkú záhradu, vonku prší alebo je inak nepriaznivé počasie. A vďaka kompaktným rozmerom si môžete elektrický gril pokojne vziať so sebou aj na chatu alebo na cesty.

Tip: Inteligentný kontaktný gril Gorenje GCG2100S

Kontaktný gril Gorenje GCG2100S so silným výkonom 2100 W, siedmimi prednastavenými programami vrátane rozmrazovania bude skvelým pomocníkom na každej grilovacej párty. Dve rebrované platne s nepriľnavým povrchom sa postarajú o dokonalú chuť mäsa, rýb a zeleniny a ich zdravú prípravu bez zbytočného tuku, pripálenín a dymu. Gril sám rozpozná hrúbku mäsa a podľa toho nastaví optimálny čas prípravy. Šťava odteká a zachytáva sa v odkvapkávacej miske. Gril možno používať aj v otvorenej polohe – grilovacia plocha sa tým zdvojnásobí. Gumové nožičky zaisťujú dokonalú stabilitu. Po hostine sa gril dá ľahko vyčistiť a kábel možno navinúť do úložného priestoru, aby zbytočne neprekážal. Jeho cena je 123 EUR.

sk.gorenje.com