Aj vy sa pýtate, prečo je vôbec také dôležité vymieňať každoročne pneumatiky? A vôbec, kedy je potrebné siahnuť po nových pneumatikách? Ak aj vy začínate premýšľať nad kúpou nových zimných pneu, ktoré sú zárukou bezpečnej a komfortnej jazdy, riaďte sa na základe týchto overených trikov, vďaka ktorým si budete vedieť vybrať kvalitné pneu za rozumnú cenu!

Kedy prezuť letné pneumatiky za zimné?

V dnešnej dobe asi každý z nás premýšľa nad tým, na čo minie ťažko zarobené peniaze. Výnimkou nie sú ani zimné pneumatiky, ktoré predstavujú vyššiu investíciu, najmä v prípade, že si zakladáte na prvotriednej kvalite! Uvedomte si, že celoročné pneumatiky majú svoje prednosti, veď sa dajú využívať počas celého roka, keďže ich materiál a prevedenie sú prispôsobené na rôzne klimatické podmienky, avšak odborníci sa zhodnú na tom, že ak jazdíte predsa len častejšie, je lepšie mať letné i zimné pneu. Čo sa týka zimných pneumatík, tie „obúvame“ vo chvíli, keď je vonkajšia teplota nižšia ako 7 °C, v opačnom prípade by ste mohli ohroziť seba i ostatných účastníkov cestnej premávky. Dokonca, podľa platnej legislatívy môže mať jazda s nevhodnými či poškodenými pneumatikami právne následky! Čo by ste si teda mali všímať a pravidelne kontrolovať?

  • Hĺbku dezénu, ktorá by v prípade zimných pneumatík nemala klesnúť pod 3 mm;
  • Brzdnú dráhu počas jazdy, ktorá je v prípade zimných pneumatík kratšia ako v prípade letných pneumatík;
  • Trhliny a poškodenia, ktoré by mohli výrazne ovplyvniť jazdu.

Jednou z alternatív sú pneumatiky Matador od slovenského výrobcu, ktoré sú zárukou kvalitného prevedenia, bezpečnej jazdy, vysokej životnosti a prijateľnej ceny! A aby toho nebolo málo, vďaka týmto špičkovým pneumatikám ušetríte prevádzkové náklady i náklady za pohonné hmoty, čo už ocenilo množstvo spokojných zákazníkov! Aby ste zvýšili bezpečnosť vašej jazdy, cenovo dostupné plechové disky nielen nádherne „doplnia“ vaše vozidlo, ale i zabezpečia plynulú jazdu na vozovke.