Pri každej rekonštrukcii sa nahromadí odpad a často je ho viac, než by ste vopred odhadovali. Takýto odpad sa považuje za stavebný odpad, preto je nelegálne ho vyhodiť do smetiaka. Nie je to bežný komunálny odpad, na ktorý sú smetiaky určené.

Aj po sťahovaní sa zvykne nahromadiť odpad a najmä nepotrebné veci. Pri samotnom sťahovaní zisťujeme, čo všetko naozaj vlastníme a čo už nepotrebujeme. Vyhodiť starý nábytok však nie je tak jednoduché, ako vyhodiť staré tričko. K smetiakom ho určite položiť nemôžete. Hoci to tak niektorí ľudia robia.

Kam s odpadom?

Stavebný odpad z rekonštrukcie a starý nábytok, či iné rozmerné veci patria výhradne do veľkoobjemného kontajneru, na skládku alebo na zberný dvor.

Ak sa rozhodnete zbaviť odpadu inak, jednáte protizákonne. Odvoz odpadu na legálnu skládku však nie je zadarmo. Mestu sa platí poplatok v závislosti od rozmerov a hmotnosti odpadu.

Preto to mnoho ľudí obchádza a odpad vyvážajú von, do prírody a na nelegálne skládky.

Každý teda musí zvážiť, či mu kvôli ušetreniu peňazí stojí za to jednať nelegálne. A najmä či mu svedomie dovolí znečisťovať prírodu.

Ako riešiť odvoz odpadu

V podstate existujú dve spôsoby. Pri jednom sa zapotíte a ušetríte pár eur. Pri druhom si objednáte sťahovaciu firmu ako www.stahovanie-golem.sk  a nemusíte pohnúť ani prstom.

Sťahovacia firma ponúka komplexné služby, takže sa na ňu môžete obrátiť, aj keď ide len o potrebu odvozu odpadu z bytov, domov, pivníc, kancelárií.

Poplatok mestu býva už často zarátaný v cene služby sťahovacej firmy. Cenovú ponuku dostanete zadarmo a nemusíte sa báť skrytých poplatkov. Zaplatíte len toľko, ako sa dohodnete.

Nezáleží na tom, či ide o garáž, kanceláriu, dom, alebo odvoz odpadu z bytu. Odpad za vás vynesú do vozidla a prepravia na skládku či zberný dvor, kde ho vyložia. Vy nemusíte riešiť nič.

Stojí teda aspoň za zváženie, či sa oplatí riešiť odvoz odpadu svojpomocne, alebo pomocou firmy. Poplatok by ste zaplatili aj tak a navyše je potrebné aj dostatočne veľké vozidlo, pohonné hmoty a pomoc pri nakladaní.

Sťahováci disponujú vozidlom, vybavením a ľuďmi so skúsenosťami. Pri rekonštrukcii alebo sťahovaní sa tak môžete venovať najpodstatnejším veciam. Odvoz odpadu zaberá dosť času a priznajme si, komu sa to popri tej všetkej práci chce riešiť.