Máte nový byt či dom? Neviete si dať rady so zariadením?
Žiadny problém, s našimi typmi a trikmi bude váš nový domov vyzerať útulne, štýlovo a funkčne.

Plánovanie

Plánovanie je najpodstatnejšou časťou celého procesu. Ešte pred začatím samotného zariaďovania alebo prerábky, si pripravte všetky podklady, ktoré budete potrebovať. Premyslite si, ktoré farby sú pre váš domov ideálne, akým štýlom sa chcete, pri výbere nábytku a doplnkov, uberať a všetky ostatné informácie.

Výber štýlu

Pred tým ako začnete prehľadávať internetové obchody s nábytkom, je dôležité aby ste vedeli, ktorý štýl vám sedí najviac. Celý priestor by mal byť zariadený v určitom, jednotnom koncepte. Výber doplnkov, obkladov či iných materiálov dodá celému priestoru výsledný efekt.

Naraz, alebo postupne?

V prípade kúpy novej nehnuteľnosti sa často stáva, že rodinný rozpočet je na minime a vy musíte pracovať s tým, čo máte. Ak vám však ostali prostriedky na zariadenie celého bytu, rozhodne odporúčame urobiť tak naraz.
Čo v prípade že nemáte peniaze nazvyš?
Realita je často iná a niekedy po rekonštrukcii alebo kúpe nezostávajú peniaze nazvyš a preto vám ponúkame riešenie – zariaďujte postupne na fázy, jednotlivé izby.

Koľko stojí zariadenie bytu?

V istom bode zariaďovania, vás neminie otázka „Koľko to bude celé stáť?“. Odpoveď je veľmi nejednoznačná a variuje od prípadu k prípadu.
Namiesto hádania rozpočtu si presne spočítajte, koľko presne máte a koľko môžete minúť. Prvým krokom je teda zoznam izieb, ktoré chcete zariadiť a zoznam vecí, ktoré na to budete potrebovať. Niekedy nie je nevyhnutné míňať obrovské sumy za dizajnové kúsky alebo predražené dekorácie, mnoho vecí si viete sami vyrobiť a dať tak priestoru osobitý charakter.
Následne si urobte detailný prieskum, koľko budú jednotlivé položky stáť. Cenové rozdiely môžu byť na prvý pohľad obrovské, ale takýmto spôsobom zistíte, kde je vaša zlatá stredná cesta.

Kde šetriť a kde investovať?

Sú položky na ktorých môžete ušetriť a sú také, pri ktorých sa rozhodne oplatí zainvestovať. Jednou z oblastí, kde by ste rozhodne mali minúť trochu väčšiu časť rozpočtu je sedenie a spanie. Kúpa kvalitnej pohovky a matraca je alfou a omegou. Šetriť sa taktiež neoplatí na veciach, ktoré nemeníte často. Ako napríklad plastové vchodové dvere. Vchodové dvere plastové sú zárukou bezpečnosti, znižujú hluk z exteriéru a pôsobia veľmi elegantne.
Vchodové dvere cena – Cena je, pri tejto položke, ovplyvňovaná mnohými faktormi – materiál, veľkosť či prevedenie, na trhu však nájdete množstvo možností a preto si vyberie každý.