9178_400Ešte sa zima neskončila, no niektorí športoví nadšenci už teraz rozmýšľajú ako si poriadne užiť jar. Po dovolenke na horách a vrátení sa do reality, je pre človeka nutnosť aspoň raz začas “vypnúť” a nechať sa zresetovať.
Na tento účel podľa mňa neexistuje nič lepšie ako bicykel. Sadnúť si a previesť sa kamkoľvek, bez ohľadu na rovnosť či nerovnosť terénu, bez ohľadu na diaľku. Ak ste milovníkom cyklistiky a zbožňujete jazdu po lesných cestičkách či lesoch, určite vo vašej rodinnej výbave na bicyklovanie nemôžu chýbať celoodpružené bicykle. S nimi je každá prekážka menej náročnou a vašu jazdu si užijete naplno. Samozrejme, že tento druh bicyklov môžete využiť aj na bežné, nie horské bicyklovanie. Určite je správne k tejto záľube viesť aj svoje deti a to od malička. Najprv v cyklo sedačke a postupom času sa zamerať na kúpu detského bicykla. Detské bicykle treba vyberať zodpovedne a nenechať sa nalákať na krásny obrázok či obľúbenú postavičku stvárnenú na bicykli. Ak chcete, aby si vaše ratolesti bicyklovanie obľúbili, doprajte im kvalitný prvý bicykel. Deti sa potrebujú naučiť bicyklovať najprv s pomocnými kolieskami a určite im nepomôže ak ich prvý dvojkolesový stroj bude prehnane ťažký. Niektoré detské bicykle totiž
touto vlastnosťou disponujú a sám rodič má čo robiť, aby bicykel svojho dieťaťa uniesol. Samozrejme je lepšie kupovať bicykel tak, aby dieťa malo možnosť si ho vyskúšať. 6834_400Nech skúsi si naň sadnúť, musí cítiť stabilitu a v neposlednom rade sa musí vedieť zaprieť do pedálov. Pokiaľ dieťa nezvládne zabrať pedálmi, je zbytočné kupovať bicykel. Možno za pol roka bude už vaša ratolesť pripravená, no do tej doby nie je nutné kupovať niečo, čo zatiaľ nevyužíva. Keď však je dieťa pripravené na prvý bicykel, neváhajte a kúpte mu ho.

Pomocné kolieska musia byť, inak by ste dieťa mohli veľmi rýchlo od bicyklovania odradiť a to predsa nechcete. Už len nájsť rovnú ulicu či prázdne parkovisko a výučba sa môže začať.