Young woman standing with snowboard isolated on whiteSpomínate na časy, kedy boli stavebnice tou najkreatívnejšou hračkou pre deti? Lego sme skladali ako deti my a skladajú ho aj naše deti, lenže forma sa dosť zmenila. A samozrejme, potom tu boli bábiky, ktoré tým dnešným nemôžu konkurovať a tatrovky, ktorým zase naopak nemôžu konkurovať tie dnešné.

A dnes? Dnes hračkárstva pukajú vo švíkoch a naše ratolesti si môže vychutnať dokonca aj oblečenie so svojimi hrdina a rozprávkovými postavami. Dokonca sú už predajcovia jednotlivých značiek takí kreatívni, že existuje aj lego wear, oblečenie, ktoré je potlačené legom. Takže ak chcete ulahodiť svojim deťom, máte toľko možností ako na to. Nemusíte sa obmedzovať iba na hračky, pretože už dávno neplatí, že iba tie dokážu deťom vyčarovať úsmev na tvári. Dnešné oblečenie je tak lákavé, že aj ponožky, ktoré dostanú vaše ratolesti do daru, budú tie, ktoré sa budú skutočne nosiť. Kedysi sme ponožky ani nebrali ako darček a tielka boli iba nutným zlom, ale v dnešnej dobe to tak určite nie je. Nie len farba, ale aj potlač sú lákadlom a tak sa naši najmenší bez problémov navlečú do čohokoľvek čo je treba. Maminky túto skutočnosť oceňujú, pretože boj medzi deťmi a matkami založený na tom, či si dieťa oblečie pančušky alebo nie, je teraz viac menej minulosťou. Veď princezné či autíčka priam volajú malé detské nôžky, aby si ich obuli. A výnimkou určite nie sú ani topánočky či papučky. Teraz nemusíte diskutovať o tom, či je nutné dať si papuče aj v toto ročné obdobie.

Oblečenie je potrebné a je určite zábavnejšie a ľahšie obliekať deti do niečoho v čom sa cítia  dobre a čo sami považujú za výstredné alebo jednoducho pekné. A deti v pubertálnom veku sú niekedy tvrdší oriešok, tam musia matky robiť kompromisy a ústupky, pretože sa vlna módneho oblečenia tak úplne nestotožňuje s predstavou rodiča. Ale poväčšine aj tak vyhrá detská túžba, nad racionálnym uvažovaním dospeláka. Doprajme deťom aj naďalej slobodu v tom čo nosia, veď ani nás by nebavilo oblečenie z donútenia.

 

FOTO: © ZoomTeam / Dollar Photo Club