Pokiaľ sa zaujímate o hru golfu, prezradíme vám, čo by vo vašej golfovej výbave nemalo chýbať cez oblečenie a topánky až po palice a ďalšie príslušenstvo. Týmto spôsobom vstúpite do golfového sveta s nadhľadom a pripravení tak, ako sa patrí.

Šport, ktorému sa oplatí venovať pozornosť

Jedným zo športov, ktorý sa v našich končinách teší rastúcej obľube a súčasne si získava čoraz väčšie množstvo priaznivcov; je nepochybne golf. Dokazujú to tak golfové rezorty a ihriská, ktoré boli v posledných rokoch otvorené na Slovensku, ako aj viaceré golfové turnaje s medzinárodnou účasťou, ktoré sa dosiaľ na našom území uskutočnili. Súčasne máte k dispozícii rozsiahlejšiu ponuku produktov spojených s golfom, z ktorej si podľa vašich preferencií môžete zvoliť to, čo práve do vašej golfovej výbavy potrebujete. V pestrej škále golfového vybavenia si dokážu vybrať začínajúci aj skúsenejší hráči.

Golfová výbava krok za krokom

Základom každej výbavy správneho golfistu je golfový set pozostávajúci z viacerých palíc, bez ktorých sa hrať jednoducho nedá. Nehovoriac o tom, že výber vhodných palíc môže mať zásadný efekt na konečný výsledok vašej hry. Tú môžu v podobnej miere ovplyvniť aj golfové loptičky, ktorých výhodou je, že nie sú cenovo náročné a tak si môžete vyskúšať viacero druhov loptičiek až kým nájdete tie, ktoré vám vyhovujú najviac. Ohľad môžete brať na váš štýl hry, fakt, či s golfom ešte len začínate alebo s ním už máte viac skúseností prípadne na to, či hľadáte loptičky s dlhým doletom alebo naopak preferujete loptičky určené na krátke vzdialenosti, ktoré vám dávajú väčšiu kontrolu nad vaším úderom.

Je dobre známe, že golf nie je len o paliciach a loptičkách, ale aj o detailne premyslenom outfite, ktorý zohľadňuje tradíciu a istú mieru formálnosti, ktorá ku golfu neoddeliteľne patrí. Vaše golfové oblečenie by malo pravidlá vhodného obliekania na golf rešpektovať a preto vám odporúčame vyhnúť sa módnym prešľapom, ktoré v tejto oblasti zastupujú predovšetkým džínsy a kúsky na bežné nosenie. Vyhnite sa tiež kratučkým šortkám, minisukniam či tričkám bez rukávov. Klasikou, ktorou naopak nič nepokazíte, sú tradičné golfové nohavice v jednofarebnom prípadne pásikovanom prevedení a polokošeľa s golierikom, či už klasickým alebo stojatým. Nezabudnite ani na primerané golfové topánky a v prípade potreby aj ďalšie doplnky vo forme rukavíc či čiapky.