Nemôžete sa vyhnúť bežnému opotrebovaniu pneumatík, ale môžete sa vyhnúť nesprávnemu jazdnému správaniu, ktorého sa z času na čas dopustí zrejme každý z nás. Trebárs pri príliš rýchlom zatáčaní môžete výrazne poškodiť okraje predných pneumatík, keďže úder do výrezu spôsobuje opotrebovanie a dokonca aj komplikácie so zarovnaním kolies. Pýtate sa, ako sa správne starať o pneumatiky? Na čo si dať pozor?

Pozor na správny tlak v pneumatikách

Tlak v pneumatikách kontrolujte vždy, keď naplníte plyn alebo minimálne raz mesačne. Pri správnom nafúknutí môžu pneumatiky rovnomerne rozložiť silu z vozidla na cestu. Keď sú však pneumatiky príliš nízke alebo naopak, nadmerne nafúknuté, nemôžu sa s vozovkou správne spojiť. Keď je pneumatika podhustená, viac jej povrchu prichádza do kontaktu s vozovkou, pričom pri nadmernom prehriatí prichádza do kontaktu s vozovkou menej povrchu pneumatiky Aby ste sa tomuto problému vyhli, skontrolujte a nastavte tlak v pneumatike, pretože zimné a letné pneumatiky musia byť správne natlakované za každých okolností!

Pravidelne otáčajte pneumatiky

Všeobecná múdrosť hovorí o tom, že je vhodné otočiť pneumatiky Continental zakaždým, keď dolejete olej do motora. Totiž, práve takýmto spôsobom udržujete vozidlo v plynulom chode, ba dokonca môžete výrazne ovplyvniť životnosť vozidla i pneumatík. Predné pneumatiky majú pri jazde väčší dôraz, pretože sú to práve tie, ktoré sú primárne zodpovedné za riadenie a otáčanie vozidla. Rotácia pneumatík zaručuje, že každá pneumatika dostane „šancu“ jazdiť vpredu, tak prečo to neskúsiť, no nie?

Investujte do rutinného vyrovnania kolies

Správne usporiadanie kolies zaisťuje optimálnu ovládateľnosť. Pomáha pneumatikám vydržať dlhšie, vozidlo jazdí plynulejšie a v konečnom dôsledku udržuje kolesá namierené tým správnym smerom. Testy pneumatík vám pomôžu pri výbere vhodných letných pneu, keďže aj takýmto spôsobom sa môžete dozvedieť množstvo užitočných informácií o tom, prečo sa oplatí investovať do kvalitných pneu.