Je najvyšší čas na jarné tepovanie

Jarné upratovanie nie je len slovná hračka. Minimum vetrania počas zimy, či viac času stráveného v interiéri má za následok nahromadenie prachu a nečistôt. Od vianočného upratovania ubehlo už pekných pár týždňov. Je čas na jarné upratovanie.

Po zime môžu byť koberce v znepokojivom stave. Špina z chodníkov, blato, či soľ, ktorú si domov donesiete na topánkach predstavujú pre koberce. S dlhou dobou home officu a dištančnej výučby dochádza k ešte väčšiemu znečisteniu.

Spod 1metra štvorcového vie kvalitný tepovač vytiahnuť až 1kg nečistôt tvorených prachom, peľovými čiastočkami, organickými zvyškami, či soľou – všetko látkami, ktoré sú pohromou pre dýchací systém a nočnou morou pre alergikov a astmatikov.

Baktérie môžu žiť v koberci až 1 mesiac. Vo vhodných podmienkach dokonca vytvárajú kolónie ( ak majú dostatok vlahy a potravy ). Pravidlo „5 sekúnd“ je pri páde jedla veľkým mýtom. Uvádza sa, že koberec je domovom viac ako 4000 násobne väčšieho počtu baktérií ako je na záchodovom sedadle.

Výrobcovia kobercov doslova odporúčajú hĺbkové a profesionálne čistenie raz za 9-12 mesiacov. Tým sa zlepší vzhľad i kvalita vzduchu.

Keď sme pri kvalite vzduchu – koberce preukázateľne znižujú prašnosť vnútorného prostredia vďaka elektrickému náboju, ktorý priťahuje prach a ostatné nečistoty. To je ale zároveň nevýhoda kobercov. Je potrebné sa o ne starať pravidelne a najmä profesionálne. V počiatkoch vysávačov museli firmy vynaložiť veľké úsilie, aby prekonali nedôveru ľudí. Tí jednoducho neverili, že v ich koberci sa môže vyskytovať až toľko špiny.

Tepovanie má oproti klasickému vysávaniu 2 obrovské výhody. Prvou je kvalita výsledku. Žiadny vysávač nedokáže odviesť takú robotu ako profesionálny tepovač. Tepovanie vytiahne nečistotu aj z hlbších časti koberca, či sedačky a preto sú aj výsledky trvácnejšie.

Druhou podstatnou výhodou je fakt, že vďaka mokrému procesu nedochádza k zvíreniu prachu do okolia. Vysávač silným prúdením vzduchu často len zdvihne prach, ktorý poletuje v priestore a po čase opäť klesne. To pri tepovaní nehrozí. Tepovanie totiž odstráni až 98% nečistôt. Takúto efektivitu u vysávačov nenájdete.

Ak hľadáte spoľahlivého partnera na tepovanie kobercov, auta, či sedačky, spoľahnite sa na žilinskú firmu UNI-LUX s.r.o.. Nechajte si vypracovať cenovú ponuku šitú na mieru. Nezametajte problém so špinou „pod koberec“ – spoľahnite sa na profesionálov.