Upravte trávnik pri firme po zime

Aj keď je ešte len február, tak už teraz je najvyšší čas myslieť na to, ako bude váš trávnik vyzerať po zime. Krásny trávnik je tiež vizitkou firmy, preto by ste úpravu trávnika po zime nemali podceniť.

Po zime je trávnik vždy vysilený a vyzerá nevábne. Je to prirodzený jav a netreba si z toho robiť ťažkú hlavu. S prvými jarnými lúčmi je nevyhnutné vyhrnúť si rukávy a pripraviť zeleň na príchod teplejších dní.

Ak by sa prvotná starostlivosť o trávnik podcenila, mohlo by dôjsť k nekontrolovateľnému šíreniu náletových tráv, či prudkému rastu burín, ktoré by mohli dusiť a brániť v raste trávniku.

Pomerne často sa na trávniku po zime vyskytuje tzv. snežná pleseň. Tá spôsobuje nepekné hnedé stopy, ktoré majú rôzny pôvod. Na jar je potrebné urobiť ochranný postrek.

Na jar je potrebné z trávnika odstrániť zvyšky lístia, vetvičky, nečistoty a všetok prebytočný biologický materiál, inak by vo vlhkom a teplom prostredí začal hniť.

Veľkým nepriateľom na jar je aj mach, ktorému sa darí pri miernejších zimách. Odporúča sa aj vertikutácia, aby sa pôda prevzdušnila. Dobrý štart môžete podporiť aj hnojením, predovšetkým hnojivom s obsahom dusíka.

Ak podceníte starostlivosť o trávnik hneď na začiatku, tak sa s vami problémy s trávnikom môžu potiahnuť ďalšie mesiace.

Krásny trávnik víta návštevníkov, partnerov a klientov vašej firmy. Vďaka dobre upravenej tráve, krásnym kvetom a kríkom môže vaše podnikanie poskytnúť ľuďom zmysel pre profesionalitu a starostlivosť. Dôsledný pohľad na detail a krásu prezentácie vašej firmy navonok môže dať vašim zákazníkom ten správny dojem o tom, ako sa máte vo vnútri, ešte predtým, ako vstúpia.

Pravidelné kosenie navyše potláča buriny a zabraňuje vysemeneniu trávy. To určite uvítajú zamestnanci a partneri, ktorí každoročne trpia alergickými reakciami práve na peľ.

Úprava zelene v sebe obnáša aj bezpečnostnú zložku. Nahromadené klzké lístie na chodníku alebo suché konáre na strome, ktoré môžu kedykoľvek padnúť na okoloidúcich predstavujú bezpečnostné riziko, ktoré musíte eliminovať, aby ste predišli úrazom.

V USA ročne hospitalizujú 65 000 ľudí s úrazmi súvisiacimi s kosením trávy a údržbou zelene.

Vy sa ale úrazu nemusíte obávať. Pravidelnú údržbu zelene v okolí firiem už dlhé roky zabezpečuje Bemalux Cleaning Corp. s.r.o..

Predovšetkým v Bratislave a okolí si jej služby v tejto oblasti pochvaľujú desiatky klientov. Postarajú sa nielen o trávnik v okolí  vašej firmy ale starostlivosť dostanú aj kríky a stromy. Nechajte si vypracovať cenovú ponuku na mieru a spravte okolie svojej firmy oázou estetiky a krásy.