Gaštan je tradičný pomocník proti opuchnutým nohám

Nemusíme trpieť obezitou, aby nás vedeli potrápiť opuchnuté nohy. Samozrejme s nadváhou to býva ešte horšie. Poďte sa pozrieť, ako im zabrániť či ich zmierniť.

Opuchnuté nohy trápia častejšie ženy. Aj keď môžu byť príznakom závažných ľadvinových, srdcových či cievnych ochorení, veľmi často sú skôr príznakom nášho nezdravého životného štýlu. Kde hľadať vinníka, keď máme nohy ako Golem, zhoršujú našu mobilitu, bolia nás a hanbíme sa za svoje opuchnuté končatiny? Mnohé z nás začínajú tento problém riešiť až vo chvíli, kedy sa dostávame do problému, že v topánkach, v ktorých ráno odídeme do práce, nie sme schopné dôjsť domov. Pritom veľmi často postačí úprava životného štýlu.

Prevencia proti opuchom nôh existuje

Nohy sme dostali na chodenie, behanie, skákanie… Preto od nás očakávajú, že ich k tomuto účelu budeme používať, Pohyb našim dolným končatinám prospieva a je skvelou prevenciou proti opuch nôh. Naopak, sedavý spôsob života pre nich nie je to pravé. Takže sa mu vyhýbajme.

Naše nohy potrebujú vhodnú obuv. Zabudnite na vysoké opätky, vyhnite sa úzkym špičkám. Nevhodné sú aj ponožky s enormne silne sťahujúcim lemom. Topánky majú byť tiež vzdušné, aby sa v ich noha neprehrievala.

Pozor na nevhodný pitný režim. Nevynechávajte tekutiny, to určite nie. Vyhnite sa však ale tým s vysokým obsahom sodíku a taktiež cukru. Ten sa snažte vynechať aj zo stravy, rovnako, ako sa vyhnite soli. A to aj tej ukrytej v rôznych produktoch, veľmi často v údeninách a v konzervovaných potravinách.

A nakoniec jedno príjemnejšie opatrenie proti opuchnutým nohám. Pohodlne sa usaďte s nohami hore. Nohám sa rýchlo uľaví a opuch sa zmierni. Túto polohu svojim nohám doprajte aj preventívne.

Proti opuchnutým nohám sa odporúča pagaštan konský

Ten je normálne pre ľudí nejedlým. Dnes ho však môžeme užívať v podobe doplnku stravy. Vyrába ho česká Naturvita a na Slovensko ho pod názvom Gaštan plus distribuuje Happytrade. Produkty spoločnosti Naturvita si môžete zakúpiť v online lekárni Greenlike.sk.

O produktoch Naturvita

Naturvita je tradičným dodávateľom kvalitných doplnkov stravy. Táto česká spoločnosť ich s úspechom predáva aj na Slovensku. Dobrým tipom na ďalší doplnok stravy je Biosil. Je to pomocník proti vypadávaniu vlasov, pre kvalitnejšie nechty aj pokožku.