Nech sa páči, zoznámte sa z matracmi z lenivej peny, ktoré sú zárukou pohodlného spánku bez preležanín. Poradíme vám tiež v prípade, že hľadáte produkt poskytujúci matracu ochranu pred vlhkosťou a rozliatymi tekutinami.

Vychutnajte si dokonalý spánok s prispôsobivým matracom

Pokiaľ je pre vás pri výbere matracov do vašej domácnosti prvoradé pohodlie, odporúčame vám vyskúšať matrac z lenivej peny. Tento druh matracov sa vyrába z materiálu označovaného ako lenivá respektíve viscoelastická pena. Jej unikátna charakteristika spočíva v reakcii na teplotu konkrétnej osoby, vďaka čomu je jej váha rovnomerne rozložená po dĺžke matraca. V praxi to znamená, že tieto matrace sú schopné adaptovať sa na tvar tela človeka, ktorý na nich leží a tým pádom nevznikajú preležaniny v prípade, že sa na matraci trávi väčšina dňa a zároveň sa na nich budete cítiť pohodlnejšie. Túto vlastnosť oceníte v prípade, že ste nedávno podstúpili operáciu chrbtice respektíve kĺbov alebo je vaša mobilita obmedzená z iného dôvodu, či už dočasne alebo dlhodobo.

Pri výbere vhodného matraca z lenivej peny sa môžete riadiť jeho rozmermi, tuhosťou, váhovým limitom alebo vekovým odporúčaním. Do úvahy môžete vziať tiež cenu, pri ktorej platí, že ceny základných modelov sa začínajú na sume 170 eur, zatiaľčo najdrahšie alternatívy s najvyššou nosnosťou si môžete zadovážiť zhruba za 400 eur. Väčšina matracov je rolovaných a niektoré z nich sa dajú zakúpiť za akciovú cenu prípadne sú predstaviteľmi toho najnovšieho, čo je momentálne v kategórii matracov z lenivej peny k dispozícii.

Vlhký aj mokrý matrac sú už minulosťou

Ak sa chcete uistiť, že váš matrac zostane vždy suchý a neprenikne k nemu vlhkosť z okolitého prostredia ani žiadne tekutiny, odporúčame vám zadovážiť si praktický matracový chránič. Jednotlivé ponúkané varianty sa vyrábajú z rozličných materiálov, plnia rôzne účely a sú k dispozícii vo viacerých veľkostiach v závislosti od rozmerov vášho matraca. Do detskej postieľky sa hodí chránič Baby protec s vrchnou sacou vrstvou z prešitej bavlny a nepremokavou spodnou vrstvou. Aj v zdravotníckych zariadeniach sa zas využije polyesterový chránič Clinic, zatiaľčo bavlnený chránič Domestic je pre efektívnejšie využitie vybavený klimatizačnou výplňou. Prírodné bambusové vlákna sú základom chrániča Bamboo a s chráničom Carbon z uhlíkového vlákna máte postarané o zdravší spánok.