Máte aj vy také dni, že sa vám nechce ísť medzi ľudí a napriek tomu by ste si radi zacvičili? Stačí trochu kreativity a tréning doma môžete mať presne taký ako vo fitness centre. Cvičenie v pohodlí domova má svoje výhody. Dodržujte zopár pravidiel, kúpte si základné pomôcky na cvičenie a priamo z obývačky sa dopracujete k peknej figúre.

Pomôcky na domáce cvičenie

Domáce cvičenie má veľa výhod. Trénovať môžete prakticky kedykoľvek, ušetríte čas strávený cestou do fitness centra a hlavne neminiete kopec peňazí na vstupnom. Cvičiť doma sa dá bez pomôcok, ale s nimi je trénovanie zábavnejšie a efektívnejšie. Môžete využiť stroje na cvičenie ako stepper, bežiaci pás či cyklotrenažér. Ak máte malý byt, trénovať môžete aj za pomoci malých drobností, ktoré hravo schováte pod posteľ alebo do skrine. Pre kardio tréning vám odporúčame kúpu švihadla. Niektoré švihadlá majú v rukoväti zabudované počítadlo skokov a spálených kalórií. Vďaka tomu budete mať presný prehľad o vašom tréningu. Cvičenie na švihadle je jedným z najúčinnejších cvikov a dáva zabrať celému telu. Na internete nájdete množstvo videí s rôznymi návodmi na domáce tréningy. K nim sa vám budú hodiť činky alebo kettelbell. Mnohé cviky, hlavne na precvičovanie brušných svalov, sa robia na zemi. Podložka na cvičenie je pri nich nevyhnutným pomocníkom. Bolesti chrbtice vám pomôže odstrániť cvičenie na gymnastickej lopte. Priam neuveriteľné kúsky sa dajú robiť pomocou TRX závesného systému alebo hrazdy na cvičenie.

Ako cvičiť v domácom prostredí

Kúpili ste si pomôcky a neviete si nájsť tréningový systém? Základom každého úspešného športovca je pravidelné cvičenie. Niekedy nemáte náladu alebo sa vám zdá, že ste až príliš unavení. Vyskúšajte zopár minút jednoduchých cvikov a energia sa vám ihneď vráti. Zo začiatku postačí kratší tréning dva razy do týždňa a postupne sa prepracujte k štyrom aspoň polhodinovým tréningom. Sami si vyberte či vám vyhovuje cvičenie ráno alebo večer. Dobré je si spraviť plán tréningov a dodržiavať ho. K cvičeniu vás bude motivovať aj vaša obľúbená hudba alebo cvičenie s partnerom či deťmi. Istú motiváciu vám poskytne aj fitness náramok, pomocou ktorého budete mať pod kontrolou svoje pokroky. Ak nemáte radi príliš dlhé tréningy, zamerajte sa na vysoko efektívne cvičenia akými sú HIIT alebo Tabata. Za každý úspech či zhodený kilogram sa odmeňte maličkosťou. Postupne si cvičenie tak obľúbite, že si bez neho nebudete vedieť predstaviť svoj život. Krok k vášmu domácemu cvičeniu spravte už dnes a kliknite na stránky e-shopu inSPORTline. V prehľadnom menu si môžete vybrať zo širokej ponuky fitness strojov, doplnkov na cvičenie alebo športového oblečenia. Zmeňte svoj život k lepšiemu, upevnite si zdravie a vyformujte postavu vďaka pravidelnému domácemu tréningu.