Dvere sú základným prvkom vo vašej domácnosti a pri ich výbere do vášho domu, bytu či iného objektu, treba počítať hneď s niekoľkými faktormi. Správne dvere by mali spĺňať funkčnosť, praktickosť, využiteľnosť v budúcnosti a bezpečnosť.
V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, aké možnosti sú na trhu a ako si vybrať tie najsprávnejšie pre vaše spokojné bývanie.

Materiál

Výber materiálu je jedným z najdôležitejších faktorov, ktorému by ste mali venovať pozornosť. Základným rozdelením sú plastové vchodové dvere, hliníkové vchodové dvere a dvere vyrobené z dreva.
Hliník je správnou voľbou v prípade, že máte záujem o najvyššiu odolnosť voči poveternostným podmienkam. Hliníkové dvere majú pomerne dlhú životnosť a v kombinácii s dizajnovou výplňou dodajú vášmu obydliu osobitý charakter.
Vchodové dvere hliníkové sú v súčasnej dobe najobľúbenejšie a zákazníci po nich siahajú najmä vďaka ich vysokej kvalite a priaznivej cene. Hliníkové dvere nie sú náročné na údržbu a sú dostupné v rôznych dizajnoch.
V prípade že ste sa rozhodli pre hliníkové vchodové dvere, odporúčame doplniť aj o hliníkové okná na zabezpečenie úplnej izolácie.
Drevené dvere pôsobia veľmi elegantne a celému priestoru dodajú dôraz luxusu. Nevýhodu však je nutnosť pravidelnej starostlivosti, nevyhovuje im vlhké prostredie či vysoké teplotné rozdiely, ktoré majú priamy vplyv na ich vzhľad a funkčnosť.

Kvalitná izolácia pre lepšie bývanie

Každé vchodové dvere by mali byť zvukovo-izolačné a mali by mať dobré teplo-technické vlastnosti. Zvukovo-izolačné vlastnosti sa udávajú v decibeloch a je vhodné siahnuť po tých, s najvyšším možných označením RW.
Hodnoty tepelnej izolácie sú uvedené ako koeficient prestupu tepla U. Ideálne hodnoty sa pohybujú medzi 1,2 až 1,5 W/m2K. Čím sú tieto hodnoty vyššie, tým sú vchodové dvere úspornejšie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://okna-dvere.blog.sme.sk/c/441247/ake-vchodove-dvere.html

https://www.inter-okno.sk/blog/plastove-alebo-hlinikove-vchodove-dvere

https://www.shutterstock.com/image-photo/white-front-door-small-square-decorative-507466978?src=xPO_kgQGu4am6mRwkEhVYg-1-0