Rozhodli ste sa na sebe zapracovať, možno aj držať nejakú redukčnú diétu, no popri tom chcete ostať naďalej vo forme? Bez pohybu to rozhodne nepôjde, avšak rovnako tak je dôležité správne nastavenie výživy počas redukcie hmotnosti. Aj vďaka účinným doplnkom vo výžive.

Nepodceňujte kvalitné doplnky

Pre mnoho ľudí je chudnutie ťažké aj z dôvodu, že zrazu si všetko zakážu a sú z toho v strese. Celé dni len rátajú kalórie, vzdajú sa sladkého, niekedy doslova všetkého a popri tom chcú ostať motivovaní. A to je veru zložitá situácia. Pritom by stačilo nahradiť chýbajúce obľúbené jedlá potrebnou výživou, dostatkom proteínom, skrátka nehladovať a nestresovať.

A to sa dá veľmi jednoducho, na trhu je predsa množstvo kvalitných fitness doplnkov, ktoré sa postarajú o to, aby bolo pre vás cvičenie a zhadzovanie prebytočných kíl, prípadne rysovanie svalov zábavou a zároveň komplexnou zmenou životného štýlu.

Cvičenie je radosť, keď strava nie je starosť

K plnohodnotnej premene života na zdravý a aktívny vám nebude stačiť bežecká obuv z výpredaja. Bez pohybu to zaiste nepôjde, avšak rovnako je treba dbať na správnu výživu. Telo totiž pri redukcii hmotnosti trpí a ide v núdzovom režime, takže v prípade, ak mu neposkytneme plnohodnotnú, menej kalorickú náhradu živín, spaľovanie sa spomalí a kilogramy dolu nepôjdu.

Cennými náhradami stravy sú karnitín, čo je cenná aminokyselina aj koenzým Q-10. Vďaka karnitínu totiž zabránite ukladaniu tuku vo vašom tele, no zároveň zvýšite aeróbny prah spaľovania kalórií.

Koenzým  Q-10 má podobné funkcie ako L-karnitín, naviac však zrýchľuje metabolizmus a dodáva telu potrebnú energiu. Koenzým Q-10 zvyšuje rýchlosť, ktorou bude jedlo použité ako palivo; to pomáha stabilizovať množstvo tuku v krvi. Tento antioxidant taktiež pomáha podporovať základné funkcie buniek v tele.

Majte na pamäti, že poklesom denného prísunu kalórií je nevyhnutné dostávať do tela správnu výživu. Ak je teda vaším cieľom chudnúť skutočne efektívne a zároveň si plánujete vyrysovať svalovú hmotu, začleňte do svojho denného jedálnička aj niektoré z cenných doplnkov výživy a kombinujte ich s vitamínmi a aktívnym spôsobom života. A tým nemáme na mysli len hodiny v posilňovni. Nezabúdajte ani na obľúbenú volejbalovú sieť či kopačky.