Ultrazvukové odpudzovače – efektívna ochrana auta voči kunám
Ultrazvukové odpudzovače – efektívna ochrana auta voči kunám

Kuny usídlené pod kapotou auta nie sú problémom len šoférov, ktorí bývajú v blízkosti lesa. Tieto zvieratá čoraz častejšie prenikajú do miest a ničia vozidlá zaparkované vonku, ale tiež v garáži. Jedným z efektívnych riešení, ako kunu odplašiť, sú elektronické odpudzovače kún. Tieto zariadenia využívajú na odplašenie kuny ultrazvukové signály.

Ochrana vozidla proti kunám

Elektronické odpudzovače kún predstavujú moderné a efektívne riešenie pre vodičov, ktorí chcú chrániť svoj automobil pred nežiaducimi návštevníkmi pod kapotou. Výber správneho zariadenia závisí od vašich individuálnych preferencií a ochoty investovať do kvalitného prístroja. Ultrazvukový odpudzovač kún do auta je pokrokovou technológiou, ktorá už nejednému motoristovi ušetrila stovky eur.

Elektronické odpudzovače kún

Elektronické odpudzovače kún sú zariadenia navrhnuté na odplašenie kún pomocou rôznych technologických metód. Jedným z najbežnejších je prístroj, ktorý využíva ultrazvukové vlny. Tieto zariadenia produkujú vysokofrekvenčné zvuky, ktoré sú nepríjemné pre citlivý sluch kuny. Kuna lesná sa priestoru, v ktorom je odpudzovač umiestnený, vyhne. Ultrazvukové odpudzovače sú zároveň bezpečné pre ľudí a domáce zvieratá.

Najviac preferované sú zariadenia, ktoré dokážu meniť frekvenciu vydávaného signálu. Rôzne frekvencie majú lepší účinok na viaceré druhy zvierat, takže sa dajú použiť ako plašič na kuny i hlodavce. Zmena frekvencie je tiež zárukou, že si škodca na zvuk prístroja nezvykne. Niektoré moderné zariadenia sú vybavené senzormi pohybu, ktoré aktivujú odpudzovač iba v prípade zistenej aktivity pod kapotou. Tieto inteligentné systémy šetria energiu a zvyšujú účinnosť. Skvele fungujú elektronické odpudzovače, ktoré vysielajú ultrazvukové signály a zároveň produkujú LED svetlo. Ostré svetlo kuna lesná nemá rada podobne ako ostré zvuky.

Ultrazvukové odpudzovače sa montujú pod kapotu vozidla. Ich inštalácia je jednoduchá a rýchla. Vybrať je možné zo zariadení, ktoré sa napájajú na autobatériu alebo odpudzovače na batérie. Prístroje by nemali byť vystavené vlhkosti, a preto ich pred návštevou autoumyvárne odmontujte. Odporúčame vám kúpiť prístroj, ktorý sa aktivuje až po vypnutí motora.

Iné metódy na odplašenie kuny

Okrem elektronických zariadení sú veľmi účinné pachové odpudzovače. Aj tieto lacné prípravky sú cestou, ako sa zbaviť kuny. Prípravok nastriekate na káble a pachová stopa kunu odpudí. Pachové odpudzovače môžete kúpiť aj vo forme závesných vreciek. Účinok pachových odpudzovačov v závislosti od značky pretrváva od 3 do 6 mesiacov.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter