Výhody esenciálnych olejov pre prirodzenú starostlivosť o pleť.

Prirodzená starostlivosť o pleť sa stáva čoraz populárnejšou vo svete a rady fanúšikov sa počítajú na milióny a to nielen preto, že je udržateľnejšia, ale aj preto, že používanie prírodných produktov má na pokožku lepší vplyv v súčasnej dobe znečistenia vzduchu, pitných zdrojov, hromady syntetických produktov, či priemyselne spracovávaných potravín. Potrebujeme myslieť na to, že koža je náš najväčší orgán, ktorý nás chráni naše telo pred patogénmi z okolia a je naša zodpovednosť, čo si na ňu sami dobrovoľne dávame.

Jeden z najlepších prírodných produktov sú esenciálne oleje spoločnosti dōTERRA  s označením CPTG (certifikovaná čistá testovaná trieda).  dōTERRA oleje sú extrahované z rôznych častí rastlín a podobne aká je ich funkcia v rastline, vedia priniesť benefity aj ľudskému organizmu. Medzi benefity, ktoré sa prejavujú na pokožke patrí napríklad hydratácia, vyhladenie pokožky, zmiernenie podráždenia a celkové zlepšenie vzhľadu jemných línií a vrások a regenerácia.

Ktoré esenciálne oleje by mali patriť do vašej prírodnej zbierky starostlivosti o pleť?

  1. Lavender dōTERRA – účinky: zmiernenie podráždenia, upokojenie pokožky, opuchy, svrbenie, znižuje vzhľad jemných línií vrások, je prvou pomocou pri popálení, či porezaní pokožky. Viete ju využiť či máte pokožku suchú, alebo mastnú.
  2. Tea Tree dōTERRA nám známy ako čajovník – účinky: akné, očista pokožky, zmiernenie zápalov, popáleniny. Viete ho využiť pre podráždenú a mastnú pokožku – jemne vysušujúci efekt.
  3. Frankincense dōTERRA nám známy ako kadidlo – účinky: hydratácia, výživa, regenerácia zjazvenia, omladenie, zlepšenie vzhľadu jemných línií a vrások. Viete ho využiť na všetky typy pleti. Odporučenie: vždy pridajte 1 kv do svojej rannej a večernej rutiny pre účinnejšiu regeneráciu pokožky.
  4. Zmes esenciálnych olejov HD Clear®- známa ako zmes na pokožku obsahuje: esenciálne oleje čajovník, eukalyptus, litsea, gáfrovník lekársky, muškát, egyptskú čiernu rascu. Využitie: akné, kazy na pokožke, nečistoty na pokožke, problematická pokožka, ekzémy.
  5. Zmes esenciálnych olejov Salubelle®- známa ako zmes proti starnutiu obsahuje: esenciálne oleje kadidlo, santalové drevo, levanduľu, myrhu, slamienku a ružu. Využitie: ošetrenie zrelej pleti, jazvy, rany, starecké škvrny, regenerácia pokožky, vrásky. Odporučenie: vyrobte si vlastné sérum 20 kv Salubelle® a 10 ml podkladového oleja napr. z aloe vera a využívajte ráno a večer na ochranu a regeneráciu pleti.
  6. Zmes Yarrow/POM® – nazývaný olej energetického bezpečia obsahuje: esenciálny olej z myšieho chvostíka a podkladový tuk z granátového jablka. Využitie: hydratácia, reduckcia nedostatkov pokožky, vrásky, mladistvo a zdravo vyzerajúca pleť.

Esenciálne oleje dōTERRA si môžete zakúpiť aj na www.terramia.sk. A to najlepšie na tom je, že ich môžete získať so zľavou až 25% pri otvorení vlastného účtu dōTERRA na www.terramia.sk.

Aromaterapia a používanie prírodných produktov na starostlivosť o pleť môže mať mnoho výhod nielen pre pokožku, ale aj pre celkové zdravie. Esenciálne oleje sú veľmi účinné a majú mnoho vlastností, ktoré pomáhajú zlepšiť textúru a vzhľad pokožky. Používaním čistých prírodných produktov znižuje vystavenie pokožky škodlivým chemikáliám a je dlhodobo udržateľné. Vlastnosti esenciálnych olejov, ktoré sú užitočné pre našu pokožku sú napríklad:

  • Antioxidačné – ochrana pred voľnými radikálmi a predčasným starnutím pokožky
  • Antibakteriálne vlastnosti – ochrana pred infekciami a zápalmi
  • Protizápalové vlastnosti – zmiernenie podráždenia a zápalov pokožky
  • Hydratačné účinky – hydratácia a zjemnenie pokožky.

Využívanie esenciálnych olejov na ochranu a starostlivosť o pokožku sú skvelý spôsob ako si udržať svoju pokožku zdravú a mladistvú. Je potrebné brať do úvahy, že esenciálne oleje sú silné koncentrované látky a je treba vždy odskúšať vašu osobnú citlivosť. Zároveň všetky citrusové esenciálne oleje sú fotosenzitívne, čo znamená, že svoju pokožku nevystavujte nijakému typu UV žiarenia po dobu minimálne 12 hodín od ich aplikácie na pokožku.