Dekorácie sú neodmysliteľnou súčasťou našich bývaní. Podieľajú sa totiž na spríjemnení celého priestoru a dotvorení jeho jedinečnej atmosféry. A najviac sa cenia tie dekorácie, na ktorých tvorbe ste sa pričinili aj vy. Napríklad vlastnoručne namaľovaný obraz, vaša umelecká fotografia či výtvory vašich detí v podobe obrazu na stenu. Všetky tieto výtvory premenia na plnohodnotné doplnky interiéru rámy na obrazy.

Práve rámy sú nevyhnutnosťou každej nástennej dekorácie v podobe obrázku, fotografie, ale aj zlepeného puzzle. Jednak sprostredkujú ich zavesenie na stenu, no zároveň im dajú finálnu podobu obrazu. Často navyše ešte zvýšia jeho estetickú hodnotu, pretože aj mnohé rámy majú umelecké vyznenie. Dôležité je len to vybrať správny typ rámu k predmetu, ktorý doň bude uložený. Na maľované obrazy sú ideálne najmä drevené rámy, pokojne aj masívnejšie, ako rámy na fotografie sú zas ideálnejšie útlejšie prevedenia bez výrazného rámovania, pretože to by mohlo skresliť dojem z vyobrazeného objektu.

Na výsledok vplýva aj profesionálna práca remeselníka

Rám však musí byť aj kvalitne opracovaný a takisto dokonale prepojený s obrázkom, fotografiou či iným predmetom. Preto je profesionálna práca pri rámovaní základom atraktívneho a dizajnového výsledku v podobe nástennej dekorácie. Kde však nájsť služby profesionálneho rámovania? Tak 15 rokov dozadu to nebol problém prakticky v žiadnom meste. Dnes je ale remeslo rámovania na ústupe, a preto na trhu zostali len í remeselníci s hlbokým koreňom a vzťahom k tejto práci. Napríklad spoločnosť Holywood Art vystupujúca pod značkou Ramovanie.sk, ktorej história sa začala písať už v roku 1993.

Koľko zaplatíte za rám?

Ak vás zaujíma cena za rámovanie obrazov, tú vám presne nedokážeme povedať. Odvíja sa totiž od veľkosti a charakteru rámovaného predmetu, použitého materiálu a technológie. Preto je vždy zostavená na mieru. Nebojte sa však toho, že vás prekvapí príliš vysoká cena. Správny remeselník by ju mal odhadnúť už pri preberaní objednávky.