Echinacea podporuje imunitu, ale pomáha aj na pleť

Liečivé účinky echinacey (oficiálne echinacea purputová, lat. Echinacea Purpurea) objavili už indiánske kmene. V Európe sa vďaka svojim účinkom presadzuje od polovice 19. storočia a svoj boom zažila v 20. storočí.

Echinacea pre zdravie

Rastlina echinacea purpurová sa považuje za všeliek a dôležitého pomocníka podpory našej imunity. Slávu jej zaistilo objavenie jej antibiotických vlastností. Pokladá sa za jedno z najlepších prírodných antibiotík. Má schopnosť poradiť si s mnohými baktériami, vírusmi aj s plesňami. Najčastejšie sa užíva ako tinktúra, ale obsah alkoholu je v tomto prípade dosť obmedzujúci pokiaľ ide o jej užívanie. Modernejším spôsobom je dnes užívanie echinacey v tabletkách. Výborný produkt kúpite v lekárni Greenlike.sk. Ide o prírodný výťažok z echinacea koncentrovaný v tabletkách, Echinacea 500 plus 60tab. od obľúbeného českého výrobcu Naturvita. Obsahuje výťažok z celej rastliny Echinacea purpurea, ale aj výťažok z leskôrky lesklej (reishi), kyselinu L-askorbovú, citrát zinočnatý a inulín. Výživový doplnok sa oficiálne odporúča pre posilnenie imunity.

Echinacea pre krásu

Táto krásna kvetina a jej časti prináša však benefity aj pre našu pokožku. Vnútorné užívanie je vhodné aj v tomto prípade. Echinacea má schopnosť rozhýbať našu lymfu a vďaka tomu odplaviť z nášho tela rýchlejšie a viac škodlivín. Práve lenivá lymfa je častou príčinou celulitídy, ale aj ekzémov, psoriázy i akné. Vnútorné užívanie v podobe tabletiek je ideálne pre kompletné zlepšenie vzhľadu našej pokožky aj potlačenie problémov plynúcich z neprúdiacej lymfy. Vrchnú vrstvu pokožky, ktorá je šupinatá či s vyrážkou, ovplyvníme rýchlo olejom z echinacey. Ten je vynikajúcim pomocníkom aj pre popáleniny, preležaniny, vredy predkolenia a rôzne kožné poranenia, vrátane uštipnutia hmyzom.

TIP: Vyskúšajte tiež Biosil pre vlasy.