Tantrická masáž sa v súčasnosti teší veľkej popularite. Vyhľadávajú ju muži, ale aj ženy vo všetkých vekových kategóriach pre jej blahodárne účinky na telo i dušu. Aká je história tantrickej masáže a prečo vôbec vznikla?

Kde a kedy vznikla tantrická masáž ?

Počiatky tantry siahajú do 5. storočia nášho letopočtu priamo do Indie. Pôvod majú v meditácii a náboženských rituáloch, ktorým cieľom bolo oslobodenie a opätovné spojenie fyzickej a psychickej stránky človeka. Teda zamerať sa na spojenie tela a mysle a priviesť ich na vyšší spirituálny level. A práve sexualita bola považovaná za element, ktorý telo a myseľ spája. Z tantry sa neskôr vyvinula tantrická masáž, ktorá sa viac sústredí na fyzické prežívanie. Z ďalekého východu sa tantrická masáž presúvala postupne až na západ. V každej oblasti sa tantrická masáž formovala trošku inak avšak hlavná myšlienka ostáva: rozprúdiť v tele sexuálnu energiu, oslobodiť myseľ a uľaviť telu.

Čo nám vraví tantrická masáž

Slovo tantra vzniklo spojením dvoch slov – tattva (veda o kozmických zákonoch) a mantra (slovíčko opakujúce sa na konci meditácií pre lepšie sústredenie sa). Už aj z tohto spojenia nám vyplýva, že tantra sa bude zaoberať niečím nadpozemským. Celá veda o prepojení tela a duše, fyzického a psychického, muža a ženy, nám hovorí, že spojenie protikladov nám vytvorí harmóniu. Tantrická masáž sa snaží o harmóniu tela a duše na vyššej úrovni. Nie je to iba fyzická masáž, nesie v sebe viac. Chce nám odokryť tajomstvo životnej sily – sexuálnej energie.

Tantra a nezhody s náboženstvami

Aj v súčasnosti je vo väčšine krajín téma sexuality tabu. Rovnako, ba ešte prísnejšie to bolo aj v minulosti. Tantrická masáž sa dostala do konfliktu s mnohými náboženstvami práve kvôli jej kontroverznosti. Vo veľkom totiž propagovala telesné spojenie muža a ženy ako základ tantry. To sa samozrejme nepáčilo tradičným náboženstvám, ktoré tému sexuality takmer vôbec neotvárali. Súčasná doba je ale oveľa voľnomyšlienkárska, čo tantra masáže podporuje.

Mnohí dnes tantra masáž považujú za prostriedok, ktorý im prinesie rovnováhu a životnú pohodu. Pri ktorom zabudnú na svoje ťažkosti, oddýchnu si a okúsia čaro spirituality.