Dni sú čoraz kratšie a chladnejšie. Časté výkyvy počasia dávajú poriadne zabrať našej imunite a nie raz sa nám stane, že sa cítime slabí či stále unavení. Ak ste na predchádzajúcu vetu iba prikyvovali a stále hľadáte nejakú prírodnú cestu, ako sa pred zimou posilniť, ste tu správne. Tým najlepším riešením je zázvor a my Vám ho predstavíme v plnej kráse.

Candied fresh and ground ginger on rustic table

Posilnenie imunity

Vďaka vysokému obsahu zinku a magnézia je výborným „bojovníkom“ proti vysokej teplote, rieši a lieči prvé príznaky prechladnutia či zažívacích ťažkostí.

Chudnutie

Zlepšuje fungovanie metabolizmu a ak si ho zaradíte do jedálnička, urýchlite proces spaľovania kalórií. Avšak, nezabúdajte ani na pohyb, bez ktorého nebude ani zázvor 100% účinkovať.

Navracia chuť do jedla

Máte za sebou deň plný stresu, opäť ste sa zabudli najesť a večer Vám akosi chuť do jedla chýba? Aj s týmto problémom Vám pomôže zázvor, keďže je výborným dochucovadlom.

Prevencia

Mnoho vedeckých štúdií preukázalo, že zázvor je skvelou prevenciou proti rakovine, pretože má silné antioxidačné účinky (podobné ako zelený čaj).

Nevoľnosť bez liekov

Ak patríte k ľuďom so slabším žalúdkom a aj kratšie cesty Vám spôsobujú nemalé problémy, mali by ste mať zázvorový čaj vždy pri ruke.  Vynikajúco odbúrava stres, ak trpíte tzv. cestovnou horúčkou a ste veľmi nervózny, no zároveň blahodarne pôsobí na žalúdok. Nebude Vám nevoľno a cestu zvládnete veľmi dobre. Pomáha prekonať ťažkosti pri lietaní a taktiež pri cestovaní loďou.

Protizápalový

Výskumom sa taktiež zistilo, že zázvor je pri bolestiach a zápaloch účinnejší ako samotné analgetiká, pretože uvoľňuje napätie a upokojuje zápal. Dámy môžu po ňom siahnuť aj pri silných menštruačných bolestiach.

Pri najbližšej návšteve obchodného centra si nezabudnite domov priniesť aj tento zázrak. 

Zdroj: disabled-world.com, foodmatters.tv

Foto: © [Food&Drink] / Dollar Photo Club