Zima sa už nezadržateľne a isto blíži aj do našich končín, odvšadiaľ cítiť atmosféru Vianoc či zimných prázdnin. A ak patríte k vášnivým lyžiarom alebo dovolenkárom, čo doma neobsedia ani počas zimných sviatkov, mali by ste zbystriť pozornosť. Pripravili sme pre nás tie najkrajšie a najlepšie lyžiarske strediská sveta, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. 

Teenage girl and boy skiing

Snowbird Ski and Summer Resort, Utah

Tradícia tohto čarokrásneho celoročného strediska, ktoré je v priamom kontakte s prírodou, pretože sa nachádza v srdci Wasatchkého národného parku, sa viaže s rokom 1971. Snowbird je ideálnym miestom pre milovníkov alpínskeho lyžovania či snowboardingu. V súčasnosti ponúka 10 lanových dráh, pozemný výťah a 180 metrov dlhý tunel, ktorý spája stredisko s lyžiarskom vrcholom.

Mammoth Mountain, Kalifornia

Lyžiarske stredisko Mammoth Mountain sa môže pochváliť najväčšiou ročnou snehovou nádielkou a najvyšším vrchom Kalifornie vo výške 3,36 m. Nachádza sa na východnom okraji kalifornského pohoria Sierra Nevada. Mammoth Mountain ponúka viac ako 3500 akrov na lyžovanie. Stredisko je vychýrené pre svoje moderné vybavenie a vynikajúci terén. Sezóna tu neraz trvá až do júla 

Jackson Hole Mountain Resort, Wyoming

Práve tento rezort sa stal domovom mnohých najlepších svetových lyžiarov, pretože ponúka jeden z najnáročnejších terénov na lyžovanie v celej Severnej Amerike. Okrem sprístupného terénu sú k dispozícii aj miesta špeciálne označené pre profesionálnych lyžiarov, ktorí musia byť vybavení základnou horolezeckou výbavou. Areál je prístupný aj v lete, kedy ponúka horskú cyklistiku, turistiku či paragliding.

Alta Ski Area, Utah

Alta Ski Area ako jedno z prvých lyžiarskych stredísk zaviedlo automaty na zjazdovku, aby tým zjednodušili pre návštevníkov celý proces výstupu. Tento rezort má taktiež rozdelený terén pre začiatočných lyžiarov, mierne pokročilých a skúsených lyžiarov, aby sa predošlo úrazom či nešťastným nehodám.

Zdroj: forbes.com, powderhounds.com, mensfitness.com

Foto: © [Jacek Chabraszewski] / Dollar Photo Club