Vieme, ako na nespavosť aj jesenný stres
Vieme, ako na nespavosť aj jesenný stres

Problémy so spánkom trápia veľké množstvo ľudí. Nejde o žiadnu banálnu záležitosť. Nespavosť ohrozuje naše zdravie, znižuje imunitu, výkon, je tiež príčinou psychických problémov. Pomôžte si vhodnými bylinkami v kvalitných doplnkoch stravy.

Bylinky proti stresu a na nespavosť pomáhajú

Nechutia vám bylinkové čaje, či nie ste schopní donútiť sa ich pravidelne piť? Nevadí. Modernou formou užívania byliniek sú výživové doplnky. Bylinky tak užívate v prírodnej forme ako kapsle či tablety. V jednom doplnku stravy dokážete užiť hneď niekoľko byliniek, trebárs práve vhodných na nespavosť. Pre tento účel sa hodí výživový doplnok Antistres od Naturvita. Ide o unikátny komplex byliniek proti stresu a nespavosti.

Antistres, ktorý predáva lekáreň Greenlike.sk, obsahuje tri skvelé byliny: valeriánu lekársku, vítaniu uspávajúcu a rozchodnicu ružovú. Nespavosť a stres sa vyskytujú často spolu. Valeriána lekárska, známa aj ako kozlík, je známym pomocník proti stresu aj nespavosti. Podobné účinky má aj menej známa vítania uspávajúca. Tá pomáha pri zaspávaní a uvoľňuje psychické napätie a zbavuje úzkosti. Do tretice je v produkte Antistres bylinka rozchodnica ružová. Tá vie podporiť dobrú náladu a pomáha pri problémoch so spánkom.

Duševná hygiena pre lepší spánok

Skúste zmeniť svoje návyky pred spánkom. Ide o čas dve až tri hodiny pred tým, než ideme do postele. Nesledujte televíziu a vyhnite sa akémukoľvek modrému svetlu z displejov svojich tabletov a mobilných telefónov. Uprednostnite tlmené svetlo. Dajte si trebárs príjemný kúpeľ, alebo si zájdite na hodinovú prechádzku. Snažte sa doplniť svoj denný limit 8000 krokov, ktorý sa odporúča pre zdravie.

Medzi večerou a spánkom existuje úzka súvislosť

Pre dobrý spánok je dôležitý aj správny kalorický príjem. Určite nie je dobré chodiť spať s úplne prázdnym žalúdkom, ale ťažká večera dokáže byť príčinou nespavosti či nedokonalého spánku. Pozor si dajte na to, že aj zdravá výživa dokáže byť ťažká. Dať si veľkú porciu jogurt s ovocím a müsli nie je vôbec ľahkou večerou. A nie je ňou ani extra husté smoothie. Jedzte najlepšie skutočne najpozdejšie dve hodiny pred spánkom a to ľahšie jedlo s dostatočným množstvom tekutín. Ak však chodíte spať o polnoci, určite nehladujte už od piatej.

Zapracujte na svojom vzhľade

Predovšetkým ženy často stresuje náš vzhľad. Doprajte si preto čas pre sebe. Denne si večer vyhraďte pol hodinu na kozmetiku a raz týždenne dlhší, až trojhodinový čas. Raz mesačne sa stavte u kaderníka či v kozmetickom salóne. Nezabudnite užívať vhodné doplnky stravy pre krásu od výrobcu Naturvita. Dobrým pomocníkom je napríklad Zinok forte, v ktorom nechýba zinok a vitamín B6. Vďaka nemu budete mať krajšie vlasy, nechty aj pokožku. Pre vlasy sa hodí tiež Biosil. Je to výborný pomocník pre krásne vlasy