Vrstvite nielen oblečenie, ale aj nábytok
Vrstvite nielen oblečenie, ale aj nábytok

Mnohí z nás (nielen nežnejšia časť populácie) dobre vedia, čo to znamená vrstviť oblečenie. No počuli ste už o jednom z najhorúcejších trendov interiérového dizajnu? Zoznámte sa s vrstvením nábytku a dekorácií. Odborníci z obchodu s nábytkom Estilofina vám prinášajú hneď niekoľko rád.

Ako na interiérové vrstvenie?

Rovnako ako pri vrstvení oblečenia, aj v interiéri ide o kombináciu jednotlivých kúskov nábytku tak, aby spolu vytvorili jeden harmonický celok.

,,Pri vrstvení nábytku a dekorácií ide najmä o správne kombinovanie rôznych typov materiálov, farieb a textúr tak, aby výsledný efekt pôsobil ucelene.” tvrdia odborníci z e-shopu Estilofina. Aby však nedošlo k splynutiu všetkých častí do jednofarebnej jednoliatej kopy, nebojte sa kontrastu farieb a kombinácií vzorov. Používajte ich však tak, aby mali spoločné prvky, ktoré ich prepoja.

,,Neexistuje jasný návod ako na to, no pri vrstvení neplatí, že menej je viac. Spájajte kontrastné farby, drevo dokonalo dopĺňa kov, kombináciou rustikálneho a industriálneho štýlu už dávno nič nepokazíte. Nezabúdajte ani na textúru a vzory materiálu. V izbe, v ktorej by ste použili len jeden a ten istý vzor, by ste sa určite dobre necítili.” radia odborníci z Estilofiny.

Aj spálni pristane vrstvenie 

Predstavte si vašu spálňu ako prázdne vrstvy, ktoré sa chystáte pomaľovať svojím vkusom. Prvou vrstvou je podlaha, na ktorú vrstvite koberec. Voľte farebný kontrast – k tmavej podlahe patrí svetlý koberec a naopak.

DIZAJNOVÝ NOČNÝ STOLÍK SHAYLA - Estilofina
DIZAJNOVÝ NOČNÝ STOLÍK SHAYLA – Estilofina

Druhú vrstvu tvoria steny, na ktoré môžete nalepiť tapety. Tretiu vrstvu predstavuje nábytok, nebojte sa kombinácie 2 štýlov – čalúnená manželská posteľ a drevený nočný stolík v rustikálnom štýle vytvoria oku lahodiacu súhru.

Štvrtú vrstvu tvoria deky a vankúše, ktoré farebne odlíšte od farieb postele. Piatou a šiestou vrstvou je osvetlenie a dekorácie. Pri ich vrstvení sa odrazte od štýlu spálne. Na rustikálny drevený nočný stolík postavte lampu v industriálnom štýle a rustikálne drevené stojany na kvety dozdobte industriálnymi kovovými kvetináčmi.

Veríme, že ste si vďaka našim tipom vytvorili predstavu, ako by malo vrstvenie vyzerať a vaše domovy tak nebudú o tento trend ukrátené.