Už o pár dní sú tu Vianoce, čas oddychu a príležitosť načerpať nové sily. No ide hlavne o obdobie, ktoré väčšina z nás prežíva v kruhu najbližších. Spoločné chvíle si však najviac vychutnáte na rodinnej dovolenke. Sviatky nemusíte tráviť iba pri dobrom jedle a tradičných rozprávkach, ale aj aktívne pri zimných radovánkach. Taktiež nie je nutné za nimi cestovať príliš ďaleko, pretože aj naše krásne Slovensko ponúka množstvo skvelých alternatív. Jednou z najobľúbenejších dovolenkových oblastí je romantický a takpovediac nepoškvrnený liptovský región.

Miesto, ktoré Vám prirastie k srdcu

Liptov, región známy svojou ľudovou architektúrou, folklórom, ale najmä nádherným prostredím v objatí krásnych hôr. V okolí nájdete tiež stredisko Jasná Nízke Tatry, ktoré je zaradené do najvyššej kategórie centier cestovného ruchu s medzinárodným významom. A čo takto ubytovanie pri Tatralandii? V srdci Liptova na Váš čaká práve tento skvelý vodný svet, ale aj neďaleká Bešeňová. Pokiaľ chcete mať všetko na dosah ruky, rezervujte si ubytovanie v penzióne Villa Flora ***. Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, zaľúbené páriky, ale aj skupinky priateľov. Po únavnom dni na svahu si môžete oddýchnuť a zohriať sa v súkromnom wellness.

villa flora

Nudiť sa tu určite nebudete!

Kvalitné ubytovanie Liptov myslí najmä na rodiny s deťmi. V jeho areáli nájdete detské ihrisko, neďaleko zase detský park Villa Betula. V lete tu môžete grilovať a zapožičať si bicykle, alebo sa zájdite s deťmi na turistiku.  V penzióne Villa Flora *** je dospelým k dispozícií aj jakuzza či sauna.

V okolí Liptova sa nachádza tiež Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. A to je ďalším dôvodom, prečo navštíviť tento prekrásny región. Krása podzemného sveta jaskýň priťahuje rok čo rok tisíce domácich i zahraničných návštevníkov. Je viac ako isté, že v tomto prostredí Vás slovo nuda ani raz nenapadne.

Zima dáva Liptovu magické kúzlo

Hoci je tento krásny región atraktívny vo všetkých ročných obdobiach, zima je tu predsa najčarovnejšia. Nachádza sa tu niekoľko zjazdoviek, lanoviek, ale aj množstvo iných príležitosti užiť si zimné radovánky naplno. Rodinná dovolenka na Liptove sa stáva čoraz obľúbenejšou a vyhľadávanejšou, veď dôvodov, prečo navštíviť práve Liptov, je hneď niekoľko. Možno by ste tu radi strávili Vianočné sviatky alebo Silvestra. Neváhajte preto a ešte dnes si tu rezervujte ubytovanie. Vaša skvelá dovolenka môže začať.

Foto: villaflora.sk