Tipy kam na výlet po uvoľnení opatrení

Zdá sa, že Slovensko pomaly ožíva. Otvárajú sa brány nielen nákupných centier, ale aj svet kultúry. Doteraz sme boli odkázaní len na výlety v prírode vo svojom okrese, no opäť môžete navštíviť aj múzeá, galéria, hrady, zámky či zoologické a botanické záhrady. Všetko však za prísnych epidemiologických opatrení. Využite preto tieto už pomerne vzácne chvíle a naplánujte si výlet na základe našich odporúčaní.

Skvelou možnosťou je návšteva regiónu Liptov, ktorý skrýva množstvo kultúrnych, spoločenských a zábavných atrakcií. Jednodňový výlet v tomto prostredí si užijú najmä deti, ktoré sa potešia návšteve Zoo Kontakt, ktorá je spojená s Motýľou záhradou. Úsmev na tvári vyčarí aj galéria optických ilúzií Tricklandia, a dobrodružstvo na vás čaká v zábavných parkoch Liptoventure a Tarzania. No to nie je všetko. Na svoje si prídu aj milovníci prírody, ticha a relaxu.

Nezabúdajte však ani na pobyt a pohyb v prírode. Ten je aktuálne povolený aj mimo váš okres, preto sa vydajte preskúmať hory aj v okolitých okresoch. Obľúbenou lokalitou ľahkej turistiky na Slovensku sú jednoznačne Malé Karpaty situované na západnom Slovensku. Ponúkajú tipy na výlet pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých turistov. Nenáročné turistické chodníčky ocenia rekreační turisti, ktorí nemajú za sebou až tak veľa prejdených kilometrov.

Najvyhľadávanejší je Smolenický zámok, ku ktorému vedie príjemná prechádzka. Tip na výlet vám prezradia smerové tabule na rázcestí pod zámkom, kde sa cestičky rozpoľujú a začínajú turistické chodníčky vedúce na konkrétne turistické miesta. Krásy Malých Karpát často spoznávajú aj cykloturisti, ktorých čakajú ideálne podmienky. K dispozícii sú cyklochodníky  napr. z Plaveckého Petra cez Bukovú až do Trstína, či rôzne krátke cyklocesty v prostredí Malých Karpát.

Počas výletov však nezabúdajte na dodržiavanie opatrení. Či už budete čakať na vstupenky alebo v rade na jedlo, tak je potrebné si prekrývať horné dýchacie cesty. Rovnako dbajte na hygienu, dezinfekciu rúk a dodržujte odstupy. Len tak môžeme docieliť to, aby sme dosiahli väčšiu voľnosť v rámci cestovania a spoznávania krajiny. Ak túžite spoznať Slovensko a hľadáte zaujímavé miesta, inšpirujte sa na stránke miribord.com.