Hoci je toaletný papier po použití WC stále samozrejmosťou, lepšou alternatívou je používanie bidetu. Problémom je, že mnoho ľudí o jeho výhodách nevie a preto si ho stále nezakúpili. Ak chcete chrániť seba a zdravie celej rodiny, určite ho vyskúšajte.

Dôvody, prečo by ste ho mali začať používať

Slovo bidet u nás ešte nie je také frekventované, ako je to v iných krajinách sveta. Väčšina Slovákov si dokonca ani nevie predstaviť, čo tento pojem znamená a už vôbec ho nevedia používať. Niektorí sa pri tomto výraze len pousmejú, no v momente, ako ho vyskúšajú na neho väčšina z nich nedá dopustiť. Môžu za to výhody, ktoré nám toto zariadenie ponúka. Hlavnou z nich je dokonalá hygiena, ktorú pri používaní toaletného papiera nikdy nedosiahneme. Ten totiž po použití zanecháva na koži nečistoty, nebezpečné pre naše zdravie. Neodstránenie mikroorganizmov môže mať za následok vznik rôznych infekcií a chorôb, ktoré sú nepríjemné a liečia sa veľmi ťažko.

Bidety a ich používanie prinášajú nielen odstránenie nečistôt, ale aj pocit čistoty a sviežosti. Nie je ničím výnimočným, že po jeho použití sa budete cítiť, ako keby ste na toalete ani neboli. Bidetové spršky zohrávajú veľmi významnú úlohu najmä v živote hendikepovaných, tehotných, starších osôb, ale aj takých, ktorí trpia hemoroidmi. Jeho funkcie ocení aj každá žena, ktorá počas svojich dní nebude musieť neustále vstupovať do sprchy a strácať čas pravidelnou hygienou. Používanie toaletného papiera je nielen škodlivé, ale pre mnohých ľudí aj bolestivé a nepríjemné.

Voda dokáže očistiť všetky nečistoty bez toho, aby ste trpeli. Preto je bidet tým najlepším riešením, ako si udržiavať intímnu hygienu. Výhodou tohto zariadenia jej aj šetrnosť k prírode a životnému prostrediu.  Jeho používaním sa výrazne zníži spotreba toaletného papiera, s ktorým sú spojené aj iné procesy. Ide o jeho výrobu, balenie, prepravu a iné, ktoré ničia prírodné zdroje a našu planétu. Ak by ho ľudia prestali používať alebo by aspoň znížili jeho spotrebu, ročne by sa zachránili milióny stromov. Používaním bidetu znížite aj výdavky na kúpu papiera, čo sa vám neskôr odzrkadlí v peňaženke.

Aký typ bidetu je najlepší?

Existuje niekoľko typov, ktoré si môžete zakúpiť. Tým najklasickejším je samostatne stojaci, no nie je vhodný do malých priestorov v bytoch. Pri úspore miesta sa hodí bidet zabudovaný priamo v toalete, čo je nielen praktické, ale aj veľmi pohodlné.

Nemusíte tak prestupovať z toalety na bidetové zariadenie, pretože bidetové sprchové hlavice sú umiestnené priamo v mise od WC. Ak ste nedávno rekonštruovali kúpeľňu, no bidet ešte nemáte, nie je to žiadny problém. V tomto prípade môžete využiť prídavný bidet alebo bidetovú dosku, ktorá sa jednoduchým spôsobom prirobí na záchodovú misu. Netreba ale zabúdať, že tieto dve veci musia byť plne kompatibilné, inak by ste ich používať nemohli.