Zberanie starožitností je hobby, ktoré je v spoločnosti pomerne rozšírené. Ak starožitné predmety zbierate aj vy a hľadáte napríklad starožitný nábytok na predaj, pravdepodobne sa často stretávate s problémom nájsť to, po čom túžite. Žiadny strach, pomôže internet!

Zberateľstvo je široký pojem, ktorý zahŕňa zbieranie a uchovávanie prakticky čohokoľvek vecného. Zbierať môžete skutočne všetko, od pier, cez poháre na pivo, hračkárske autíčka, obrazy, až po starožitný nábytok či veľké veci ako bicykle, motorky či autá. Ak ste zberateľ, veci, ktoré zbierate, majú pre vás a vašu zbierku veľkú hodnotu, ktorú neznalí ľudia častokrát nevedia oceniť. To, čo iní ľudia považujú za nepoužiteľný kus starého nábytku, môže byť pre zberateľa mimoriadne cenným zberateľským artiklom. Zberateľstvo, predovšetkým zbieranie starožitností, je pomerne náročné, spojiť sa totiž s ľuďmi, ktorí rôzne starožitnosti vlastnia a chcú sa ich zbaviť, nie je najjednoduchšia vec pod slnkom.

Kým v minulosti hľadanie cenných starožitností a zberateľských artiklov prebiehalo najmä na základe kontaktov a odporúčaní, v dnešnej dobe je situácia výrazne jednoduchšia. Práve vďaka internetu.

Ktorý je najlepší bazár starožitností?

Ak plánujete vyhľadávať starožitnosti na internete, v zásade máte dve možnosti. Prvá je pomerne náročná – manuálne hľadanie predmetov na predaj v rôznych sekciách bazárových portálov. Totiž, väčšina bazárových portálov nemá špecifické sekcie určené na inzerciu starožitností a zberateľských artiklov, jednotlivé veci tak musíte hľadať v rámci všetkých kategórií. Ak chce niekto predať starožitný nábytok, inzeruje ho ako bežný nábytok a vy, ako zberateľ starožitného nábytku, ho musíte hľadať pomedzi ostatné kusy moderného nábytku. To je skutočne náročná činnosť.

Druhá možnosť je výrazne jednoduchšia – hľadať starožitnosti na online portáli, ktorý má sekciu špecificky určenú na bazár starožitností. Takým portálom je Inzercia.sk. Tu nájdete špecifické sekcie – zberateľstvo, starožitnosti a starožitný nábytok, v ktorých každý zberateľ narazí na mnoho zaujímavých a lukratívnych kúskov do zbierky. Keďže pridanie inzerátu na portál Inzercia.sk je úplne zadarmo, starožitnosti a zberateľské kúsky tu inzeruje veľa ľudí, keďže to vôbec nič nestojí. Však, presvedčte sa na vlastné oči!

Výhodná inzercia pre každého

Možnosť pridania inzerátu úplne zadarmo oceníte najmä vtedy, ak sa nachádzate v koži predajcu. Ak máte doma starožitnosti a zberateľské kúsky, ktoré by ste radi pustili do sveta a spravili nimi radosť inému zberateľovi, stačí spraviť pár kvalitných fotiek, pridať ich na portál Inzercia.sk a už len čakať na prvých záujemcov. Starožitnosti majú často až nečakane vysokú cenu, ich predajom si tak môžete výrazne finančne prilepšiť.