Každý vzťah sa v priebehu niekoľkých mesiacov a rokov vyvíja. Žiaľ, v dlhodobých vzťahoch po rokoch neraz dochádza k ochladnutiu a partneri sa namiesto zbližovania vzďaľujú, vzťah sa stáva stereotypným. Partnerom to začne vadiť a hľadajú rôzne dôvody, ako takýto vzťah čo najrýchlejšie ukončiť. Zdravý vzťah ale neustále rastie a posúva sa dopredu. Existuje skutočne pár jednoduchých rád a tipov, ako si partnerský vzťah udržať čo najdlhšie. Občas stačí iba trochu chcieť. 

Romantic couple with flowers

Podporujte sa

V pevnom vzťahu je dôležité, aby bol pár tímový v rôznych životných situáciách. Ak držíte spolu v rozhodovaní o vážnych veciach, ale aj o každodenných maličkostiach, riešite všetky problémy a viete, že jeden druhého potrebujete či sa navzájom rešpektujete, všetko budete znášať omnoho jednoduchšie. Samozrejme, nikde to nemôže fungovať ideálne, ale tímová hra je pre dlhodobý vzťah mimoriadne dôležitou záležitosťou.

Vyhnite sa stereotypu

Zvyknete občas chodiť von na prechádzky či do kina? Cez týždeň na seba veľa času nemáte a všetko, čo chcete, je pozrieť si obľúbený film alebo seriál a ísť spať? Je síce fajn, že dodržiavate tradíciu pravidelného randenia, ale niekedy aj malá zmena dokáže vzťahu významne prospieť. Čo takto vyjsť si na rande aj uprostred týždňa alebo spontánne, kedykoľvek na to dostanete chuť a stráviť ho ináč ako obvykle? Pomôže to nielen obnoviť akúsi chuť, ale zabráni to najmä tomu, aby sa Váš vzťah stal stereotypom.

Neplánujte

Ste spolu už nejaký ten piatok a čakáte, že s partnerom po Vašom boku aj zostarnete? Možné to síce je, ale nehovorte o týchto veciach svojmu partnerovi, pokiaľ si tým obaja nie ste úplne istí. Takéto „vidiny“ spoločnej budúcnosti môžu partnerov vystrašiť a vzťah tak vážne ohroziť. Prežívajte krásne veci v prítomnosti a budúcnosť riešte až na to budete obaja pripravení.

Rozprávajte sa

Táto téma sa väčšinou stane kameňom úrazu, keďže partneri po určitom čase vo vzťahu prestanú spolu komunikovať, a to najmä o vážnych veciach a problémoch. Preto si nájdite čas, posaďte sa so svojím partnerom a spýtajte sa ho, či ho niečo netrápi a či je všetko v poriadku. Veď nie nadarmo sa hovorí, že kto sa nepýta, nič sa nedozvie.

Veríme, že láska, ktorú prežívate, je pevná a prekoná aj menšie či väčšie nástrahy života. Držte sa!

Zdroj: wikihow.com

Foto: © [Kalim] / Dollar Photo Club