Pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by vo svojom živote nemal nejaký talizman. Aj keď moderní ľudia si chápanie tohto predmetu v mnohom zjednodušili a jeho význam ochudobnili o mnoho aspektov. Veď kto by nepoznal funkciu štvorlístka, striebornej mince čí podkovy? Minulosť a história talizmanov je bohatá. Magické predmety (vyrobené na zemskom povrchu ľuďmi) po veky ovplyvňovali priebeh dejinného vývinu. Talizmany vytvorené za istých podmienok viazali pozitívne sily a prinášali šťastie, lásku a zdravie.

Amulets and braclets

Prvoradá ochrana človeka

Základnou vlastnosťou magických predmetov, lebo takými by skutočné talizmany mali byť, je aktívna ochrana. Vyrábajú sa podľa špecifickej technológie, podľa presných zákonitostí a s presne definovaným cieľom. Aby mali žiadaný účinok, mali by  byť vyrobené pre konkrétneho človeka, ktorý ho bude používať.  Nemôže ho vyrobiť ktokoľvek bez patričných znalostí. Výrobca musí ovládať mnoho špeciálnych vedomostí vo vzájomných vzťahoch planét, znamení, kovov, farieb, kameňov, vôní, rastlín… Dôležité je tiež vybrať si pre jednotlivé zámery správny čas, deň v týždni, poznať magické vlastnosti čísiel, písmen, formúl, súr, mantier…

Rôzna podoba amuletov a talizmanov

  • Rastlinné talizmany– sú veľmi širokou kategóriou, v zásade sa však zbierajú počas splnu. Používajú sa na lásku (ruža), nočné mory (vŕbová kôra), uhranutie, ochranu pred zlými silami a podobne.
  • Egyptský krížankh – dá sa kúpiť bez problémov, dokonca aj u nás v obchodoch s orientálnym tovarom. Pohlcuje škodlivé vibrácie a usmerňuje ich od nositeľa preč. Je to mocný žiarič a treba vedieť, ako ho nosiť alebo umiestniť.
  • Magické koleso – priťahuje úspech v obchode a výrobe, rozmnožovanie majetku a správne rozhodnutia.
  • Pentagram – je nielen symbolom bielej mágie, ale ako talizman ochraňuje aj pri magických úkonoch .

Celé je to len na Vás. Pokiaľ niekto niečomu verí celou dušou a chce, aby to tak bolo, tak je veľmi pravdepodobné, že sa to tak aj stane. Pretože myšlienky priťahujú činy. Talizman nie je liek na všetko, aj tú sú hranice, pokiaľ možno ísť. 

Zdroj: gotohoroscope.com, paranormality.com 

Foto: © [raland] / Dollar Photo Club