Pokiaľ ide o úroveň služieb, ceny, či množstvo a kvalitu zjazdoviek, naše Vysoké Tatry v týchto oblastiach dokážu konkurovať alpským lyžiarskym strediskám. Ak však chcete zažiť zahraničnú lyžovačku, určite by ste sa mali pozrieť do talianskych Álp, konkrétne do strediska Livingo.

Lyžiarske stredisko Livingo

Toto stredisko v talianskych Alpách sa nachádza približne 750 km od Bratislavy. Ak Vám teda nevadí pár hodinová cesta autom a chcete lyžovačku na svetovej úrovni, mali by ste ho navštíviť. Čo všetko tu nájdete? Aj keď Livingo nepatrí k najväčším lyžiarskym strediskám na svete, môžeme ho zaradiť k najkvalitnejším. Dokonca sa tu konajú aj lyžiarske a snowboardové súťaže. Užiť si môžete až 115 km zjazdoviek, z ktorých viac ako 50% patrí k stredne ťažkým. Nájdete tu však aj množstvo málo náročných a veľmi náročných zjazdoviek. V stredisku Livingo sa nachádzajú nielen plne vybavené snowparky, ale tiež bežecké trate. Po náročnej lyžovačke si môžete oddýchnuť vo wellness centre. V tomto stredisku sa určite vyplatia aj nákupy. Keďže sa nachádza v bezcolnej zóne, ceny sú tu bezkonkurenčné! Hlavne ak túžite po lacnejšom tabaku, parfémoch a alkohole.

Autom do Livinga

Ako sme už spomínali, Livingo je od Bratislavy vzdialené približne 750 km. V pohode sa sem pri bežnej premávke dopravíte autom za osem hodín. Ak teda vyrazíte ráno, popoludní už môžete lyžovať! Nezabudnite si však obuť zimné pneumatiky. Aj keď možno budete cestovať na jar, v Alpách sa zaručene stretnete so zasneženou vozovkou.

Zabudnúť by ste nemali ani na snehové reťaze. Aj keď v Taliansku nie sú snehové reťaze povinné a ich používanie nie je ustanovené zákonom, môžu byť v určitých úsekoch predpísané dopravnou značkou. Ak sa Vám nechce ťahať so sebou na lyžovačku snehové reťaze, pokojne ich vymeňte za textilné reťaze. Na rizikových úsekoch určite pomôžu. Okrem toho budete prechádzať aj cez veľkú časť Rakúska. Tu sú snehové alebo textilné reťaze prikázané, ak je vozovka pokrytá snehom alebo ľadom a vozidlo nemá zimné pneumatiky. Rovnako však môžu byť prikázané značkou.

Pred cestou si nezabudnite zaobstarať aj strešné nosiče. Uľahčia a spríjemnia Vám cestovanie. Batožina Vám nebude zavadzať v interiéri auta a budete cestovať bezpečnejšie. Strešné nosiče boxy a držiaky sú prispôsobené na prevoz lyží, aj snowboardov. Vpracete do nich v pohode celú lyžiarsku výbavu. A môžete vyraziť…

FOTO: © alelaf / Dollar Photo Club