hotelacyklisti_slide

Luhačovice sú známym kúpeľným mestom na juhovýchode Moravy, ležiacim zhruba 30 kilometrov od hraničné priechodu Drietoma – Starý Hrozenkov. Napriek tomu, že majú len niečo viac ako 5000 obyvateľov, hrdia sa titulom najväčšieho kúpeľného mesta Moravy. Chcete sa dozviete viac? Tak čítajte ďalej.

Vincentka aj turistika v okolí

Luhačovice sa nachádzajú na hranici medzi rázovitými regiónmi Valašska a Slovácka, v malebnej prírode s podhorským charakterom. Nie len výborná klíma, 6 prírodných a desiatky navŕtaných prameňov, z ktorých najvýznamnejším je známa Vincentka, robia z Luhačovíc lákadlo pre rekreantov a pacientov s dýchacími a tráviacimi ťažkosťami. Na svoje si prídu aj turisti a športovo založení hostia mesta, ktorí radi využijú sieť turistických trás v okolí, tenisové kurty či športovú halu.

Architektúra v symbióze s okolím

Veľmi cenný je tiež architektonický a urbanistický ráz mesta, ktorý dokonale ladí s okolitou prírodou. Niet divu, na tvári mesta totiž pracovali takí architekti ako Emil Králík, Oskar Poříska či Dušan Jurkovič a Bohuslav Fuchs. Svoju stopu tu zanechal aj Vladimír Fischer, niekdajší rektor České vysoké školy technické v Brne. Podpísal sa pod projekt Augustiánskeho domu, patriaceho už viac ako 110 rokov medzi tradičné kúpeľné domy v tejto oblasti.

Augustiánsky dom a Leoš Janáček

Čaro Luhačovíc a Augustiánskeho domu dobre poznal aj svetoznámy hudobný skladateľ Leoš Janáček. Práve Augustiánsky dom bol miestom, kde vznikla jeho známa Glagolská mše. Dom navštevoval pravidelne viac ako 10 rokov a strávil tu aj posledné prázdniny pred svojim nečakaným skonom v r. 1928. Wellness hotel s bohatou históriou však stojí dodnes a svojim hosťom ponúka možnosť krátkodobých aj dlhodobých wellness pobytov.

Predĺžený víkend aj dlhodobé pobyty

V modernom wellness centre hotela si môžete dopriať fínsku či bylinkovú saunu, mentolové parné kúpele alebo odpočinúť na vyhrievaných relaxačných laviciach. V rámci pobytových balíčkov je možnosť využiť lekcie jógy, kozmetické ošetrenie pleti, uvoľňujúce regeneračné masáže a mnoho ďalšieho.