Nielen dlhoročné vzťahy môžu stroskotať na tom, že si dvaja nerozumejú. Kvôli nedorozumeniam môže skončiť aj vzťah, ktorý len teraz začal. Každý z nás je výnimočnou osobnosťou, ktorá má svoju povahu, zvyky a chyby. To však nemusí vyhovovať partnerovi a potom prichádza koniec. Čo robiť, aby sa to nestalo a akých návykov sa radšej vyvarovať?

Christmas background with couple in love

Stop faloši a pretvárke!

Snažíte sa pôsobiť čo najdokonalejší, lebo sa Vám javí, že idylický začiatok vzťahu by ste svojím prirodzeným charakterom mohli pokaziť? Možno je to celkom opačne. On sa z Vás bude cítiť nesvoj a začne pochybovať, či sa k sebe hodíte. Trocha prirodzenosti vôbec nezaškodí, ak mu ukážete, že aj Vy máte svoje malé muchy, ráno ste strapatá a v práci nervózna. Čím je človek prirodzenejší, tým viac ho nový partner bližšie pochopí.

Rozlúčte sa s minulosťou

Nepozerajte sa do minulosti, keď začínate niečo nové. Ak si potrebujete čokoľvek doriešiť, s tým novým počkajte. Čím čistejšie a úprimnejšie budete konať, tým radostnejšia bude aj Vaša budúcnosť. Tešte sa z nového, pre ktoré sa oplatí žiť a vydať zo seba to najlepšie. Nie nadarmo je minulosť minulosťou.

Cez žiarlivosť cesta nevedie

Neviete o svojom partnerovi skoro nič – o jeho minulosti, ba ani o tom, aké emócie pociťoval pri predošlých vzťahoch, či boli silné a čo všetko má za sebou. Možno je to pre Vás dôležitá informácia, ale v situácii, keď do Vášho vzťahu nezasahuje, ju musíte vnímať absolútne bez súvislosti s ním. Nech už zažil čokoľvek, posudzovať by ste ho mali len podľa vzťahu k Vám.

Nemajte zbytočné obavy

Čím viac budete nad novým vzťahom premýšľať, tým častejšie sa Vám myšlienky pretavia do správania a konania. Práve to medzi Vami môže vytvoriť neidentifikovateľné dusno a začať otvárať otázku, či rozhodnutie začať si s Vami bolo správne. Ak vnútorne necítite, že robíte chybu, ste k sebe úprimní a chcete byť spolu, nemali by ste okolité veci a vymyslené znamenia vôbec riešiť. Môžete tým zničiť aj to najsilnejšie, čo medzi Vami je.

Vzťahy sú zložitá veci, no dvaja rozumní ľudia vždy nájdu riešenie.

Zdroj: askmen.com

Foto: © [Maksim Pasko] / Dollar Photo Club